Wpis z mikrobloga

5/50 Przedstawiam wam moje popisowe danie, to znaczy tajskie curry z indykiem.

To jest chyba jedyna rzecz, którą mogę jeść na śniadanie, obiad i kolację przez kilka dni i nigdy mi się nie znudzi. Absolutnie uwielbiam.

LISTA ZAKUPÓW

- 800-900 gramów piersi z indyka
- bulion drobiowy (najlepiej własny, a jeśli z kostki, to cała porcja Knorr rozrobiona w około 3 szklankach wrzątku)
- tajska pasta curry (zalecam czerwoną, im więcej, tym danie będzie bardziej wyraziste i pikantne)
- mleczko kokosowe (200 g)
- imbir (świeży lub w proszku)
- papryczki chilli (ja zazwyczaj daję dwie)
- limonka lub cytryna
- pędy bambusa
- dwie duże cebule
- olej do smażenia
- papryka (kolor obojętny, może być wielokolorowa, około 1 kg)
- dodatek: makaron gryczany lub ryż

JAK ZROBIĆ

Na początek pokroić kurczaka/indyka w kostkę i odstawić. Na dużej patelni rozgrzać olej. Dość sporo, tak żeby przykrył dno. Dodać pastę curry i również podsmażyć. Następnie wlać bulion i dodać mięso, które ma się ugotować w bulionie. Jak juz się ugotuje, to przelać zawartość do dużego garnka. Na tę samą patelnię wrzucić dwie cebule pokrojone w drobną kostkę, a następnie paprykę. Usmażyć. Następnie wrzucić do garnka, razem z pastą i kurczakiem. Dodać pędy bambusa, papryczkę chilli (najlepiej świeżą, nie w proszku), starty imbir (lub sproszkowany, jaki macie) oraz sok z połowy limonki (lub cytryny). Jeszcze chwilę podgotować i dodać puszkę mleczka kokosowego. Zagotować.

Gotowe! Można jeść z ryżem albo makaronem gryczanym. Zdjęcie zaraz dorzucę z telefonu.

#50obiadowchallenge #gotujzwykopem #obiad #jedzenie
BarkaMleczna - 5/50 Przedstawiam wam moje popisowe danie, to znaczy tajskie curry z i...

źródło: comment_vZg9h7sq4qksfDJQXN5V9kldpAa8tMwH.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Fajny przepis, ale jedno dla mnie dziwne. Mam wlać dużo oleju, tylko po to by podsmażyć pastę curry a później i tak wlać płyn i gotować w tym kurczaka? Brzmi trochę dziwnie, ale ja nie miałem dużo do czynienia z kuchnią tajską. Ale przepis się mi podoba! :)
  • Odpowiedz
tajskie curry z indykiem


@Mopsiak: tak to się robi...trust me, jestem anonem z internetu ale liznąłem troszku tej kuchni i wszystko się zgadza (ʘʘ)
  • Odpowiedz