Wpis z mikrobloga

@ikp: mnie najbardziej rozwala, że Chrome (i inne jak np Safari) nie udostępnia normalnego sposobu przełączania się między zakładkami przez ctrl+tab na zasadzie MRU - to jest dla mnie jakaś porażka. Czy to Windows czy Mac Alt+Tab/Cmd+Tab przełączą wg ostatnio używanej. A "geniusze" z gugla dowalili przełączanie po kolei
  • Odpowiedz
  • 3
@yogmean za każdym razem, jak w firmie musieliśmy zdać laptopy na update, to magicznie pojawiał się tam Vivaldi i znikały pozostałe przeglądarki XD kojarzy mi się z naszym wspaniałym informatykiem
  • Odpowiedz
@ikp: Ungoogled Chromium > Iridium > Chromium > Vivaldi >> FF

Opera przestała istnieć w momencie przejęcia przez Chińczyków, a jak komuś tęskno za Operą z czasów 9, to jest Otter
  • Odpowiedz
@xaoc: Dokładnie. W tej chwili tak naprawdę są dwie przeglądarki - Chromium i jego pochodne i Firefox ze swoimi forkami. Używanie czegokolwiek na silniku Chromium to tak naprawdę wspieranie monopolu Googla, który już teraz gwizda sobie na standardy (przewijanie strony, linkowanie do fragmentów tekstu). Chromium (razem ze swoimi pochodnymi) to nowy IE6.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@4kroki: w #!$%@? mam komu sprzedaje swój ruch sieciowy XD nie mam tak wrażliwych danych, żeby mnie to bolało, a w Polsce i tak to robią
  • Odpowiedz
@ikp: ta stara opera oparta na gentoo tak, ta obecna jest na chromium czyli to samo co chrome tylko że wygląda inaczej


@Stupacz: nie do końca. Jest oparty o otwarty silnik chromium. Bazują na tym samym silniku, ale nie są tym samym produktem i rozwijają się niezależnie. Dla mnie to trochę tak jakbyś wziął dwa auta z takim samym silnikiem (np. golfa i focusa) i stwierdził, że to
  • Odpowiedz