Wpis z mikrobloga

Kto w miarę rozwinięty intelektualnie poprze tak zbrodniczą ideologię?


@cierpkiezale: Kto w miarę rozwinięty intelektualnie bezkrytycznie łyka każdą bzdurę znalezioną w internecie?
  • Odpowiedz
@Formbi: ty wysuwasz tezę, że to bzdura więc albo swoją teże udowadniasz albo jesteś typową debilną amebą, która przyjdzie jebnie byle gówno a zapytada o uzasadnienie wypina się dupą i odchodzi.
  • Odpowiedz
@werdum18: oczywiście, że mogę prostować tylko, że moja praca pójdzie na marne, bo wolisz wierzyć obrazkom z internetu niż poczynić jakąkolwiek weryfikacje. Obrazek pasuje do Twojego obrazu Kościoła i go takim przyjmujesz bez krytycznego podejścia. Za Konstantyna nikt nie nazywał Kościoła, Kościołem Rzymskokatolickim to raz. Po drugie Konstantyn dawno nie żył gdy chrześcijaństwo stało się religią państwową. To dopiero początek.
  • Odpowiedz
moja praca pójdzie na marne, bo wolisz wierzyć obrazkom z internetu niż poczynić jakąkolwiek weryfikacje. Obrazek pasuje do Twojego obrazu Kościoła i go takim przyjmujesz bez krytycznego podejścia


@lordus2: nie znasz mnie a tworzysz jakieś odrealnione analizy.

Za Konstantyna nikt nie nazywał Kościoła, Kościołem Rzymskokatolickim


@lordus2: no i? Ich błędy i grzechy się przez to anulują czy co?

Po drugie Konstantyn dawno nie żył gdy chrześcijaństwo stało się religią państwową
werdum18 - > moja praca pójdzie na marne, bo wolisz wierzyć obrazkom z internetu niż ...

źródło: comment_lrb1PXlTQUq2NsB34tQCUMw2QAr9o3Zl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@werdum18: @cierpkiezale: @Formbi:

Problem w tym, że prostowanie wymaga daleko więcej zachodu niźli rozpowszechnianie takich obrazków, nie wspominając o bezmyślnym plusowaniu. Co się tyczy 'minimalnych szacunków' liczby ofiar Inkwizycji (za The Spanish Inquisition: A Historical Revision Kamena):

Taking into account all the tribunals of Spain up to about 1520, it is unlikely that more than 2,000 people were executed for heresy by the Inquisition.

The Holy Office has a
  • Odpowiedz
@werdum18: @cierpkiezale:

Jest tu sporo polprawd (np. wojny religijne w Europie, byly takie glownie z nazwy, jak zawsze chodzilo o kase i wplywy), ale tez zwyczajne klamstwa jak np. to o rdzennych Amerykanach. 40 lat po pierwszej wyprawie Kolumba (a 30 lat po tym jak Amerigo Vespucci udowodnil, ze to w ogole nowy kontynent) papiez Pawel III wydal bulle zakazujaca zniewalania rdzennych Amerykanow i uznajaca ich za pelnoprawnych ludzi (bulla
  • Odpowiedz
@werdum18: szedłem po kolei. Właśnie o to chodzi, że za Konstantyna dopiero wprowadzone edykt tolerancyjny. Te pierdoły, które widać na pierwszy rzut oka tylko pokazują na jakim poziomie są te pseudoinfoemacje
  • Odpowiedz
@cierpkiezale: Widziałem ten tekst dziesiątki razy, czy to przedstawiony w formie jakiegoś obrazka, czy to wrzucony jako zwykły tekst, za każdym razem starałem się korygować obecne w nim błędy i przyznam szczerze że męczy mnie już poprawianie tych bzdur, aczkolwiek aż głupio przejść obojętnie obok takich idiotyzmów.

1.
Kościół nigdy nie prześladował innowierców w takim sensie że zmuszał ich do konwersji na katolicyzm , żeby w bardziej uporządkowany sposób to wytłumaczyć,
  • Odpowiedz
Kto w miarę rozwinięty intelektualnie poprze tak zbrodniczą ideologię?


@cierpkiezale: Ja pozwolę sobie lekko zmodyfikować owe pytanie, i zapytać kto w miarę rozwinięty intelektualnie ufa takim obrazkom.

  • Odpowiedz
@cierpkiezale No akurat sporo punktów to takie powielane mity. Nie chcę mi się punktować, ale np. w wypadku krucjat religia była pretekstem, a prawdziwa przyczyną było m.in. przeludnienie Europy i przejęcie szlaków handlowych do Indii kontrolowanych wówczas w całości przez kraje arabskie. Uważam, że religia jest zła i należy ją zwalczać, no ale nie poprzez powielanie nieprawadziwych/nie do końca prawdziwych informacji.
@Ortalionowy_Rycerz Dopiero po czasie zobaczyłem Twojego posta. Dziękuję i podziwiam, że
  • Odpowiedz