Wpis z mikrobloga

Ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad wyborem studiów (2000 here) i z każdym kolejnym dniem moja decyzja z fizyki zamienia się na fotografie - moją pasję. Takie studia przynajmniej z założenia powinny dać mi przyszłość związaną właśnie z tym zawodem a nie ma nic lepszego od realizowania swojej pasji z sferze zawodowej. Wtedy pisząc swoją linię życie nadajesz jej jakiś sens, zamiast żyć od wypłaty do wypłaty w pracy, której nienawidzisz. No właśnie... Ale co z tą nienawiścią? Bo co, jeśli kiedyś się wypale, i to co kocham stanie się tym czego nienawidzę. Chyba ten powód blokuje mnie przed wyborem kierunku artystycznego, z równą mocą co strach przed nieznalezieniem pracy w zawodzie, i skończenie na prostym stanowisku jak nikt, nigdzie
Dlatego chciałbym posłuchać opinii studentów oraz absolwentów wszelkich kierunków związanych z fotografią, usłyszeć wasze opinie na ten temat, dowiedzieć się ile mi to da i czy w ogóle coś da? Jak radzicie sobie w życiu, kim jesteście a przede wszystkim... Czy jesteście szczęśliwi?

#pytanie #pytaniedoeksperta #fotografia #sztuka
  • 16
@robertx: jest wiele kierunków. Mając skończony kierunek fizyki z informatyką, matematyką twój zakres potencjalnych miejsc pracy jest większy niż po studiach w szkole artystycznej
Przynajmniej tak mi się wydaje
@mikomaz: To już musisz sobie odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób chcesz pracować - bo fotograf to raczej pracuje na własną rękę, a jako fizyk to już typowy etat i praca w korpo. Nie ma nic złego ani w jednym ani w drugim, pytanie brzmi co bardziej pasuje do Ciebie.

Jakież to ironiczne, że człowiek o swoim życiu decyduje za młodu kiedy jest kretynem ( ͡° ͜ʖ ͡°
@mikomaz: czego Cię nauczą na fotografii? Kadrowania, złotych proporcji w fotografii? Nikt nie nauczy patrzenia na świat tak abyś wyłapywał idealne momenty w fotografii. Pójdziesz na taką szkołę artystyczną i skończysz jak mój kumpel który robi zdjęcia "dokumentalne" zgarnia nagrody na konkursach wielkopolska press photo itp. ale dla zwykłych ludzi będą te zdjęcia wyglądały jak by zrobiło je dziecko - nic nie będą rozumieli z tej "sztuki". Skończysz szkołę fotograficzną i
@mikomaz: nie słuchaj się tych gości, którzy przeciwni są studiowaniu fotografii... Oczywiście, studia techniczne są łatwiejszym wyborem i możesz wciąż w trakcie nich uczyć się fotografii, podejmować się zleceń i tak dalej, ale nigdy nie zaangażujesz się tak, jak byś mógł. Dwa - ludzie zapominają, że - stety czy niestety - znajomości mogą być baaardzo pomocne. Nie chodzi tu już nawet o to, że ktoś Cię wypromuje, ale nawet o to,
a po co ci studia z fotografii.


@RBNG: @mikomaz: Między innymi po to, by znaleźć się w grupie ludzi z podobnymi zainteresowaniami (mocno motywujące), nawiązać pierwsze kontakty, zdobyć podstawową wiedzę i przede wszystkim - nie marnować czasu na zajęciach, które Cię nie interesują. Jeśli rzeczywiście fotografia jest Twoją pasją, idź. Moje studia były połączone z moją pasją, to zupełnie inny wymiar studiowania, jesteś tam bo chcesz tam być, a nie