Wpis z mikrobloga

Zatrzymajcie już to wykopowe anty-Izraelskie szaleństwo.

Ja wiem, że się nam może wydawać, że wszyscy Żydzi sprzysięgli się obecnie przeciwko nam, ale Izrael to nie jest polityczny monolit - wprost przeciwnie!

W Izraelu który uznawany jest za prawicowy i nacjonalistyczny z silnym rządem są 3 prawicowe/nacjonalistyczne partie i wszystkie 3 razem wzięte w 2015 roku dostały ledwie 35% głosów. W Knessecie na 120 miejsc Netanyahu stworzył koalicję na 61 miejsc.

Obecny rząd jest nacjonalistyczny i populistyczny i cieszy się stosunkowo niską popularnością - jest ogromna szansa, że w najbliższych wyborach przegra. I właśnie dlatego chwytają się czego tylko mogą by zdobyć trochę głosów. Partie które mają szansę go zastąpić wydają się o wiele bardziej odpowiedzialne.

Wyboru w Izraelu odbędą już w kwietniu, a w Polsce w październiku/listopadzie!

To co się teraz dzieje to nie jest polityka - to jest kampania wyborcza - odrębny stan świadomości. Mamy nacjonalistycznych populistów i tam i tu - to nie mogło się inaczej skończyć.

#polityka #zydzi #gruparatowaniapoziomu
  • 9
@losmen: Szczają. Celem mojego postu nie było udawanie, że to deszcz tylko wytłumaczenie skąd się to bierze i że agresja w drugą stronę tuż przed wyborami nie da nic, nie będzie w żaden sposób konstruktywna. Ja uważam, że gniew jest słuszny, ale to co się dzieje w tej chwili na głównej osiągnęło już rozmiary absurdu, który może być wyłącznie szkodliwy.

Mam wrażenie, że mało kto wie o przytoczonych przeze mnie faktach.
Partie które mają szansę go zastąpić wydają się o wiele bardziej odpowiedzialne.


@frrua: Średnio znam izraelską scenę polityczną, ale z tego co widziałem to Netanjahu nie jest atakowany za wywołanie konfliktu z Polską, tylko za to, że wypowiadał się za mało stanowczo i jakoś tam prostował pierwszą wypowiedź. Także nie wiem jak z odpowiedzialnością, ale w kwestii dowalania Polsce to raczej lepiej nie będzie, licytują się w tym teraz, po wyborach
@Jan_K: Ja również nie jestem ekspertem, ale jeśli poczytasz troche wątki na reddicie (np. na r/Israel) to zobaczysz, że wielu, może nawet większość pisze, że Katz to klaun który powinien zostać usunięty z wszelkich publicznych pozycji i że skoro obraża Polskę, to nic dziwnego, że bojkotujemy szczyt V4.

Ja autentycznie rozumiem, że oni nas obrazili i też jestem na to #!$%@?. Cytując mirka wyżej "szczają na nas", ale my tutaj na