Wpis z mikrobloga

tl;dr
Jak na razie to + angielski na poziomie Ahmeda/Carlosa (ewidentnie film nakręcony w języku, którego się nie zna, żeby był większy zasięg i może akurat obcokrajowcy się skuszą i jakoś zrozumieją "Kali chcieć jeść, Kali kliknąć tu") + dźwięk niezsynchronizowany z obrazem (mówi co innego, pisze krok dalej - wspominał o tym ktoś w komentarzach na #udemy) + pisanie komend, których używa np. żeby wychodzić z edycji plików w terminalu, bez wspomnienia o nich... Jakoś średnio widzę ten kurs. Fakt, że autor odpowiada na kilku stronkach jak quora jedynie, żeby zareklamować te swoje fimy też mnie zniechęca.

Ostatnio pytałam Mirków z tagu #programowanie o kursy Symfony4 Piotra Jury.

To powiem wam, że koLeszka sobie je kupił.
Nie byłam zachwycona naciąganymi filmikami z początku, które tylko nabijają godziny temu całemu kursowi, ale ok, lecimy.

Poradziłam niebieskiemu, żeby inaczej skonfigurował homestead.yaml (bo wg. mnie twórca kursu zrobił to tak średnio przmyślanie - zaznaczyć pragnę, że nigdy nie miałam styczności z laravelem/homesteadem, ale szybka rundka w guglu po frazach kluczowych, nakreśliła mi jakiś obraz)
Zrobił jak poradziłam, bardziej ogólnie, żeby mógł rozbudowywać później ten folder projektowy o nowe stronki.

Nie wiem, czy on tak namieszał i poinstalował nie to co trzeba, czy ja tak bardzo nie ogarniam, że nie umiem tego poprawić, ale wciąż nie udaje sie uruchomić tego serwera. Filmy z kursu też średnio mi pomagają. Nie wiem, może ma znaczenie, że poleciłam poinstalować nowe wersje wszytskiego, a nie te, które ma autor i które zaleca instalować... Ja zawsze tak robie, bo obecna stabilna wersja, to dla mnie way to go.

No input file specified.


Ukazuje się moim oczom.


Jak przebrnę przez ten krok i uda mi się coś więcej z kursu zobaczyć, to dam znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
@Melcma: Nie jestem co do tego przekonana, popróbuję jeszcze z tym, co mam. Szczególnie, że te errory, co mam wyskakiwały właśnie w starszych wersjach, a obecnie zostały naprawione. Niebieski musiał gdzieś się potknąć i przepisać, co kazał nauczyciel.

Poza tym, mam wrażenie, że to z tym yaml'em jest problem, a jak pisałam - do "kursowej" wersji nie jestem przekonana. Dopóki bardziej obeznane kolegi mi nie powiedzą, że to jest ok, to