Wpis z mikrobloga

#depresja #psychologia
#dystymia
Co robicie jak wam się nic nie chce? Mam teraz tak że mam sprawy do załatwienia a nie chce mi się tego robić.Oglądam seriale i czekam aż wróci mi działanie.Biorę leki ale czasem ma mocne spadki nastroju takie 2-3dniowe czasem 1dniowy.
=
Co do pracy to obecnie nie mam z następnej się zwolniłem ... Wiem że lepiej będzie gdybym miał pracę ale na tą chwilę nie jestem w stanie chodzić systematycznie i pracować.
Żyję z oszczędności ale ostatnio te dołki mnie coraz szybciej łapią i mnie to denerwuje.
Umówiłem się do lekarza ale wiadomo proszki i nic poza tym ehhh, czy ma ktoś takie jazdy i się z tego wyleczył?
  • 3
@xyzqwe: Zależy, jeśli mi się nie chce niczego, ale czuję się fizycznie dobrze (brak bólu głowy) to są dwie opcje - lenistwo i seriale albo to co jest najgorsze - podjęcie działanie. Tutaj sprawdza się kilka zasad np. zasada 5 sekund albo po prostu najprawdziwsza prawda - zacznij coś robić, zmuś się, a potem już leci jakoś. Są dwa pojęcia,które kocham, a z którymi mam problem - dyscyplina i odwaga. Dyscyplina
@co_jest: Gdybym miał powiedzieć co cenię w życiu najbardziej - powiedziałbym, że ludzi, ludzi którzy podali mi pomocną dłoń kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam i co ciekawe to przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości nawet z pozoru uniwersalne bywa że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście by tak rzec ponieważ