Wpis z mikrobloga

Pytanie do Moto Mirasków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W prawie o ruchu drogowym, a konkretnie w Art. 49. dotyczącym zakazów zatrzymywania są następujące punkty:

4) na jezdni wzdłuż linii ciągłej oraz w pobliżu jej punktów krańcowych, jeżeli zmusiłoby to innych kierujących pojazdami wielośladowymi do najeżdżania na tę linię;

5) na jezdni obok linii przerywanej wyznaczającej krawędź jezdni oraz na jezdni i na poboczu obok linii ciągłej wyznaczającej krawędź jezdni;

A co jeśli na drodze dwukierunkowej (o szerokości jezdni około 5,5m), o małym natężeniu ruchu i z chodnikiem wzdłuż tylko jednej krawędzi (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie) nie ma namalowanych żadnych linii? Co wtedy?

#prawo #motoryzacja #parkowanie #kodeksdrogowy
  • 6
@aksal89: A no właśnie Pan z Zarządu Dróg w mojej mieścinie twierdzi że jest zabronione i próbuję znaleźć podstawę prawną dla jego słów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@radziol88: tak, tylko ja na przykład już miałem z policją problem, co jest małym ruchem i nie odpuścili, a w sumie za 100 to ja też nie miałem czasu się w sądy bawić, gdzie jeszcze koszty sądowe by mi dorzucili w gratisie.