Wpis z mikrobloga

#gry #ps4 #pcmasterrace #residentevil2

Skończyłem wczoraj RE2. Na początku chciałem ją kupić na PS4, bo #nostalgia z czasów L.O. pogrywania po nocach mocna we mnie... Jednak skoro to nie zrobili EX, to pograłem w residenta na PC. Niestety gra nie spełniła swojej roli biletu do przeszłości...
Bardzo rzadko miałem "wspomnienia" co do starej gry. Czasem zagadka, czasem lokacja ale przeważnie miałem w drugą stronę. Rozczarowanie aligatorem, mało straszaków, a śmiać mi się chciało jak w 1998 roku znalazłem USB w odznace policyjnej... trochę ich poniosło :) Ograniczone miejsce w schowku przypomniało mi ile to czasu kiedyś się spędzało na tak głupie czynności jak łączenie przedmiotów czy bieganie i noszenie w jedną i drugą... Teraz? To już nie nostalgia to poczucie straty czasu. Grafika też nie zachwyca - gra powinna wyjść z 4-5 lat temu, jest strasznie słaba i gdybym nie grał w Uncharted czy HorizonZD to bym pomyślał, że skoro to na PC tak słabo wygląda to konsole są już mocno przestarzałe...
Ogólnie fajnie było przejść tą historię jeszcze raz w nowej odsłonie, ale nie pieję z zachwytu. Myślę, że lepiej się sprawdzi CTR, bo tam znałem każdą trasę na pamięć.
  • 14
@Renzov: Grafa jest w większości dobra ale czasem tekstury po prostu rażą w oczy. Jak na początku jak Leon podjeżdza na stację to tekstury auta są jakby rodem z PS2. Wielka szkoda że muszą tak ucinać grafę pod konsole i przez to cierpi PC. Na szczęście tutaj jest opcja że modderzy pododają wersje w wysokiej rozdzielczości ale w dzisiejszych czasach to powinna być norma oficjalnie
A akcja gry dzieje się w 1998 więc przestań wydziwiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@coolface: Już dał spokój USB, teraz mówi o grafice ( ͡° ͜ʖ ͡°) po co szukać takiej logiki w grze o zombie...

Niestety gra nie spełniła swojej roli biletu do przeszłości...


@WLADCA_MALP: A według mnie spełnia świetnie, idealny singleplayer na wieczorne granie, zawiera dużo smaczków i jest fajnym