Wpis z mikrobloga

Taka refleksja mnie naszła: na tym portalu jest mnóstwo facetów, którzy wręcz nienawidzą kobiet. Obwiniają je za całe zło tego świata i przyczynę ich niezadowolenia z siebie i życia. Wielu seryjnych morderców pałało właśnie taką awersją do płci przeciwnej, dlatego zabijali. Np. Ted Bundy wybierał ofiary podobne do kobiety, która go kiedyś porzuciła. Ciekawe jak bardzo niebezpieczne jest zjawisko, które obserwuje na tym portalu czyli wzajemne nakręcanie się mężczyzn i utwierdzanie w przekonaniu, że to nie z nimi jest coś nie tak, tylko z wszelkimi laskami na tej planecie. Z jednej strony mi ich szkoda, bo ktoś musiał ich bardzo skrzywdzić, do tego nie potrafią przyznać się samym sobie do swoich błędów, a z drugiej strony im dłużej czytam wpisy na tym portalu, zaczynam bardziej bać się ludzi. Mimo tego, że nie raz byłam traktowana jako głupsza i mniej kompetentna ze względu na swoją płeć to takiego jadu jak na Wykopie nie widziałam nigdzie. A może raz. Przeglądając jakieś forum na dark webie i czytając wpisy mężczyzn polecających sobie najlepsze sposoby na ogłuszenie kobiety by ją później zgwałcić. Z ich wypowiedzi biła podobna pogarda. To przerażające.
  • 66
@Niestelrooy: ale z drugiej strony to nie usprawiedliwia tej pogardy, może ją ewentualnie w jakiś tam sposób tłumaczyć, ale na pewno jej nie usprawiedliwia. W 90% z tych absurdalnych wpisów i wynurzeń widać ludzi, którzy mają urojone poczucie krzywdy wobec grupy społecznej z którą nie mieli specjalnie zbyt wielu interakcji. Ich wyobrażenie na temat seksu, związków, funkcjonowania relacji to jest mieszanka uprzedzeń i lektury internetu.
@kvoka: Wiesz, nikt nie lubi przyznawać się do winy. Wielu ludzi upuści sobie coś na palec to jest wina osoby, która stała najbliżej xD. A jak ktoś się urodził niski, brzydki, głupi albo po prostu #!$%@? to też nie jest jego wina a nie pozwala mu to czerpać z życia pełną garścią. Oczywiście nie ma w tym też winy kobiet. Ale ciężko coś takiego zaakceptować i szuka się winnych.
Niestety osoby mało atrakcyjne są traktowane przez większość kobiet jak dno, a wmawia im się, że to przez charakter.


@Niestelrooy: Ja nie traktuję nikogo jak dno jeżeli nie podoba mi się fizycznie i nie znam ludzi, którzy tak robią. I nie chciałbym znać. Po co wrzucać wszystkich do jednego worka? Też tak kiedyś uogólniałam. Nie chciałam mieć dzieci bo uważałam, że nie ma faceta, który byłby dobrym ojcem, bo mój był
mówisz o facetach, który sobie dopowiadają a pozniej dopowiadasz sama w wiadomym kierunku. Jednym obraskiem:


@esci: Nie miałam takiego zamiaru, sory.
@kvoka: To ja Ci powiem tak, lubie kobiety, umawialem sie w zyciu z paroma, rowniez bardzo atrakcyjnymi. Natomiast az tak bardzo nie dziwię sie facetom tutaj. Sa sfrustrowani, bo presja spoleczna ich dobija. Zycie kobiety w tym kraju jest tak z 5x łatwiejsze niz faceta. Do tego z jakiegoś powodu mami się nas klamstwami na temat babek. Ot przykladowo aktywność seksualna, która o wiele szybciej zaczynają kobiety i o wiele więcej
@Niestelrooy: ale cechą dojrzałości emocjonalnej jest akceptować pewne rzeczy, a nie siedzieć na jakichś portalach i wyrzucać z siebie jakieś chory pokłady pogardy. Co więcej często zauważam, że u ludzi, którzy się tak zachowują z pogardą do kobiet często koreluje fobia społeczna i generalne zaburzenia związane z konstruowaniem relacji z innymi ludźmi. Tu nie chodzi jedynie o kobiety, a chodzi też o to, że oni nie mają kolegów którym mogliby się
@Gilbert_Prukwa: każdy został kiedyś w taki, czy inny sposób skrzywdzony, mnie też dziewczyna oszukała i potraktowała w zły sposób i faktycznie przez pół roku nie mogłem patrzeć na dziewczyny, ale z drugiej strony, w perspektywie długofalowej jakoś niespecjalnie wpłynęło to na mój stosunek do innych ludzi. Oczywiście karę i wzmocnienie można sobie chorobliwie zgeneralizować - tylko to jest moim zdaniem marnowanie życia i zdrowia.
@Niestelrooy: ja nie wiem skąd wy bierzecie te kobiety? Problem jest w tym, że idziesz na tą siłownię, ubierasz się pięknie, jesteś bardziej wypachniony niż wcześniej, kupisz nawet jakiś droższy prezent, ale nie znika jedna podstawowa rzecz - w swojej świadomości nadal jesteś tym #!$%@?, którego nienawidzisz i które postanowiłeś porzucić zmieniając swój tryb życia. Chroniczny brak poczucia bezpieczeństwa i niska samoocena to rzeczy, które tutaj wpływają na to, że jak
@Gilbert_Prukwa: Nie uważam, że moje życie jest łatwiejsze bo jestem kobietą i nie rozumiem dlaczego Mirki tak uważają. Często jestem z miejsca uważana a głupszą i mniej kompetentną bo jestem babą. Do tego niebrzydką i z dużym biustem, więc ludzie wychodzą z założenia, że muszę być pusta.

za tym ida zdrady, klamstwa i niezdecydowanie - a faceci nie zdradzają, nie kłamią i nie są niezdecydowani? Jestem pewna, że statystycznie częściej zdradzają.
@kvoka:
Ja myślę, że współczesna kultura i kształtowanie relacji społecznych są właśnie nastawione na wywoływanie stanu ciągłego konfliktu (np. kobiety kontra mężczyźni). Jak ktoś ma cokolwiek w głowie to nie daje sobą sterować i wmówić, że ma kogoś nienawidzić tylko dlatego, że jest on/ona reprezentantem inne grupy.

Wydaje mi się, że kobiety traktują dużo gorzej mężczyzn nieatrakcyjnych dla nich niż mężczyźni takie kobiety. Nie mam zrozumienia dla tłumaczeń, że zaczepia 100