Wpis z mikrobloga

Taka refleksja mnie naszła: na tym portalu jest mnóstwo facetów, którzy wręcz nienawidzą kobiet. Obwiniają je za całe zło tego świata i przyczynę ich niezadowolenia z siebie i życia. Wielu seryjnych morderców pałało właśnie taką awersją do płci przeciwnej, dlatego zabijali. Np. Ted Bundy wybierał ofiary podobne do kobiety, która go kiedyś porzuciła. Ciekawe jak bardzo niebezpieczne jest zjawisko, które obserwuje na tym portalu czyli wzajemne nakręcanie się mężczyzn i utwierdzanie w przekonaniu, że to nie z nimi jest coś nie tak, tylko z wszelkimi laskami na tej planecie. Z jednej strony mi ich szkoda, bo ktoś musiał ich bardzo skrzywdzić, do tego nie potrafią przyznać się samym sobie do swoich błędów, a z drugiej strony im dłużej czytam wpisy na tym portalu, zaczynam bardziej bać się ludzi. Mimo tego, że nie raz byłam traktowana jako głupsza i mniej kompetentna ze względu na swoją płeć to takiego jadu jak na Wykopie nie widziałam nigdzie. A może raz. Przeglądając jakieś forum na dark webie i czytając wpisy mężczyzn polecających sobie najlepsze sposoby na ogłuszenie kobiety by ją później zgwałcić. Z ich wypowiedzi biła podobna pogarda. To przerażające.
  • 66
  • Odpowiedz
@r4do5: Nie byłam świadkiem takich sytuacji więc nie wiem czy masz rację czy nie. Ale brzmi okrutnie :/ Ludzie, w szczególności dzieci, lubią gnębić innych, chyba podbudowują się tym i leczą kompleksy.
  • Odpowiedz
@kvoka: Tylko mówiliśmy o dorosłych a nie dzieciach. Spójrz sobie jak kobiety traktują koleżanki na dole swojej hierarchii. Oczywiście mężczyźni też sobie dokuczają, droczą się itd. ale oszczędzają tych najsłabszych, którzy nie mieliby szansy się obronić, są jakieś granice, których się nie przekracza. Zastanów się, czy są takie granice w przypadku kobiet.

obrywaja właśnie faceci. Ja się nie raz juz tez nawkurzalem i nie raz bylem zdradzony przez kobietę, a potem
  • Odpowiedz
@r4do5: Dlaczego usiłujesz mi udowodnić, że kobiety są gorsze? Po co taka dyskusja, do czego miałoby to prowadzić? Mamy ci odpisywać argumentami typu "faceci są głównymi sprawcami morderstw i gwałtów", "to faceci są głównie pedofilami"? Po co? Ludzie są różni. Gorsi, lepsi. Żadna płeć nie jest tą lepszą. Każdy ma wady, zalety, predyspozycje do czegoś innego.
  • Odpowiedz
@kvoka:
Nie twierdzę, że kobiety są gorsze. Jeśli nawet weźmiemy pod uwagę Polki, to jest grupa prawie 20 mln ludzi, jak ocenić w całości taką grupę, jeśli znam tylko ułamek promila jej przedstawicielek? Jak taka grupowa ocena przekłada się na indywidualne przypadki?

Natomiast większa część kobiet ma dużo mniej ścisłe zasady moralne od mężczyzn. Może ty jesteś nielicznym wyjątkiem, Emilią Plater XXIw., nie wiem.

faceci są głównymi sprawcami morderstw i gwałtów
  • Odpowiedz
@r4do5: Nie uważam by kobiety miały dużo mniej ścisłe zasady moralne od mężczyzn. To oni są częściej rozwięźli seksualnie, bo przecież im można. Kobieta to dziwka, a facet zdobywca. Jest na to społeczne przyzwolenie. A to, że kobiety się gnoją wzajemnie to się zgodzę, sama tego doświadczyłam. Unikam takich ludzi.

Jest tendencja, żeby usprawiedliwiać zdrady kobiet i zawsze szukać winy u męża. Bo mężczyzna nie zaspakajał jej potrzeb emocjonalnych, finansowych, czy
  • Odpowiedz
To oni są częściej rozwięźli seksualnie, bo przecież im można.


@kvoka: Nie jest to prawdą. Ze statystyk wynika, że kobiety są tylko minimalnie mniej „rozwiązłe” od mężczyzn. Czyli o ile pamięć mnie nie myli, mężczyzna ma średnio 10-11 partnerek a kobieta 9-10 partnerów. Natomiast kobiety w związkach nieznacznie częściej zdradzają.

Kobieta to dziwka, a facet zdobywca.

Ja tam nic nie mam do „dobrych samarytanek”, które chcą innym pomóc w potrzebie. I
  • Odpowiedz
@r4do5: A gdzie są takie statystyki? ;o Hm, w takim razie laski muszą się bardziej kryć z ilością partnerów, bo nie wypada. Nawet jeżeli ty czy ja tak nie uważamy to większość społeczeństwa myśli inaczej.

Prostytutki w swoich klientach też się nie #!$%@?ą. ;) Oj, ludzie są rożni, uogólniasz. Ja miałam kompletnie odwrotne doświadczenia z tym przyzwyczajaniem się po seksie.

Idę spać, miłej nocy!
  • Odpowiedz
A gdzie są takie statystyki? ;o

@kvoka: Nie mam ich już pod ręką, cytuję z pamięci. Wpisz sobie odpowiednie zapytanie w google (po angielsku) i zapewne uda ci się je znaleźć. Te statystyki o ilości partnerów, jeśli pamięć mnie nie myli pochodzą z artykułu naukowego o patologiach wśród młodzieży ale dotyczyły ludzi ogólnie i w każdym wieku.

Zresztą z tymi zasadami moralnymi, być może się mylę. Kiedyś słowo mężczyzny było jakąś
  • Odpowiedz
  • 1
@kvoka Nie ma czego się bać, żeby taki mirek kogoś skrzywdził to najpierw musiał by wyjść z piwnicy na ulicę i różnica ciśnień by go zabiła ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
A gdzie są takie statystyki?


@kvoka: nie trzeba statystyk, można się domyśleć. Statystycznie na każdego hetero mężczyznę uprawiającego seks, musi przypadać jedna kobieta uprawiająca seks. Te grupy po prostu muszą być statystycznie równe.
  • Odpowiedz
@kvoka: Na pewno faceci nie zdradzają częściej z jednego choćby powodu. Ano z takiego, ze jak kobieta odchodzi, to zawsze do innej gałęzi. Zawsze... nowa z która sie spotykam zrobiła to samo i to mnie brzydzi, ale innej się nie da spotkać. A i większość z was zainteresowana jest także kobietami, ale w tajemnicy. I łatwiej macie owszem, bo wystarczy właśnie przyzwoity wygląd i sa już tysiace gotowych ułożyć Wam zycie
  • Odpowiedz
@kvoka: Problem z seksem w małżeństwie jest taki, ze część kobiet woli inne kobiety, ale to ukrywaja lub nie podoba im się obecny partner. Tylko wchodzą w związek, bo kasa i szansa na dziecko. To nie tak, ze Wy seks mniej lubicie, bo lubicie o wiele bardziej. No a potem wychodzi klops. Jak kobieta nie chce seksu, to tylko z daną osobą. Ja akurat mam umiarkowane libido, ale jak bedzie tak,
  • Odpowiedz
to jest akurat bullshit, zajrzyj sobie do statystyk na ten temat


@r4do5: Statystyki klamia dam sobie rece uciac. W niektórych krajach zachodnich juz jest inaczej nawet w statach wlasnie. Sam zobacz jak szybko mlodr laski chodzą za reke ze starszymi facetami. Zobacz ilu dorosłych facetów dalej prawiczy. To jakim cudem niby faceci zaczynają wcześniej? Calkiem sporo razy słyszałem o sytuacji, ze kobieta juz miala kilku, a facet jedna. Ba sadze, ze
  • Odpowiedz
@kvoka: No i na koniec dodam takie cos. Was się zawsze usprawiedliwia. Poznałes loszke w klubie? Nie dziw sie, ze byla jaka byla. Na domowce, imprezie? Uhh, tinder, portla rrandkowy? Sam sobie jesteś winien. Karyna, koniara, korpobitch? Lipa, kazdy wie jakie są. Pewna siebie? To Cie zostawi. Niepewna? To się bedzie chciala dowartosciowac. I nawet Wy same to powtarzacie. Wszytsko wokol winne, tylko nie kobiety :D. To juz nie ma gdzie
  • Odpowiedz
@Gilbert_Prukwa: Po co mi to wszystko piszesz i usiłujesz udowodnić, że kobiety są gorsze? To moja wina, że jakieś cię zawiodły? Mnie mnóstwo facetów zawiodło, oszukało, potraktowało jak śmiecia. Myślisz, że też powinnam żalić się na jakiś portalu, że wszyscy są tacy sami?
  • Odpowiedz