Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
W nawiązaniu do wpisu o moim koślawym siadzie (https://www.wykop.pl/wpis/38948557/kasahara-estetykatopodstawa-i-wszystkie-inne-mikro/), dziś poszedłem w pełni zmotywowany, zmniejszyłem obciążenie z 75 kg --> 60 kg... i nadal jest dupa (,)

A właściwie nie dupa, tylko koślawe kolana. Zrobiłem każdą serię inaczej. Schodząc z kolan, schodząc z biodra, siedząc na dole, wstając z czwórek, wstając z biodra, z długą fazę schodzenia, nogi wąsko, nogi szeroko, stopy siak i srak i praktycznie za każdym razem to samo. Wszystkie serie w płaskich butach dla odmiany.

Wrzucam filmik z 4 serii pod tytułem "bez myślenia". Tu była próba polegająca na zejściu w dół, stopy ułożone losowo, tak jak same się ułożyły naturalnie, bez myślenia o kolanach i biodrach i jak pierwsze powtórzenia wyglądają jeszcze w miarę, w miarę, tak ostatnie to masakra :/

Widzę też u siebie tendencję do pochylania się do przodu cały czas mimo płaskiego buta :/

Dacie jakieś rady?
ArRog - #mikrokoksy #silownia
W nawiązaniu do wpisu o moim koślawym siadzie (https:/...
  • 12
@ArRog: nie #!$%@? i nie szukaj dziury w calym tylko ćwicz
to normalne że na początu wszystko się trzęsie. nie masz wyrobionych mięśni stabilizacyjnych.

zobacz jak wygląda wyciskanie na klatkę u zupełnie początkujących, pierwsze treningi. Mimo, że mogą wycisnąć ten ciężar na nawet 10 repsów, to i tak łapy lataja jak galareta.
Tak samo jest z każdym liftem, z każdym push.
W pullach nie stabilizujé się tak ciężaru, w pushach tak.
@VeXes: popróbuje w weekend dzięki :) co do pchania jak w MC to chyba tak nie robię. Ogarnę na na kolejnym treningu :)

@klamliwyPinokio: chudnę konsekwentnie od połowy grudnia. Jak schudnę to się pochwale.

@151346136: ćwiczę, ćwiczę :) nie mam zamiaru rezygnować. Po prostu jak się w coś angażuje to na maksa i lubię część teoretyczną tego co robię :)

Pewnie masz racje ze za mocno o tym myśle,
@ArRog: będzie wyglądać tak samo, jak nic nie zmienisz to czemu miałoby wyglądać inaczej? z filmiku trochę widać jakbyś nie spinał góry pleców, a co do kolana, to na seriach rozgrzewkowych poświęć dodatkową uwagę po prostu na to i bądź konsekwentny żeby się nie schodziły
@axaha: > będzie wyglądać tak samo, jak nic nie zmienisz to czemu miałoby wyglądać inaczej?

Liczę na to o czym pisał @151346136: czyli poprawę stabilizacji poprzez wzmocnienie core. Jak się nad tym zastanowić to pusta sztanga, której teraz w ogóle nie czuję na plecach, na samym początku tez mocno mnie gniotła w ziemie ¯\_(ツ)_/¯
@ArRog: Bo i ciężar mógł być za duży. Skoro nie robiłeś przysiadów na codzień, brzucha pewnie dobrze nie umiesz jeszcze spinać to wygladało jak wyglądało. Początki są trudne, ale jak się przyłożysz to efekty dosyć szybko zobaczysz.