Wpis z mikrobloga

#zegarki #watchboners #zegarkiboners #kiciochpyta
Mireczki znające się na zegarkach automatycznych dziś kieruje do was pytanie- posiadam zegarek SEIKO 5/ SNK809 /mechanizm 7s26c.
Zegarek ostatnio mocno zaczął spieszyć ale nie o tym dziś.
Pytanie czy w zegarkach tego typu (automaty z datownikiem) mogę korygować godzinę w przód/tył oczywiście w granicach zdrowego rozsądku? Wiem, że nie korygujemy godziny między północą a 6 rano ale czy oprócz tego są jakieś restrykcje? Można korygować bez obaw czas o kilka minut w tył czy w jakiś sposób może uszkodzić to mechanizm?
  • 24
  • Odpowiedz
@dudi_ spoko, a kojarzysz, jaki kaliber zleceń bierze? Bo chciałbym w nurku wymienić szkiełko na wypukły szafir, szkiełko bym miał, uszczelkę też, tylko ktos to jeszcze musi złożyć do kupy :p
  • Odpowiedz
ma za sobą przygodę z pocztą polską plus jakiś czas leżał u poprzedniego właściciela. Na oko spieszy około dwie minuty na dzień więc jest to nieakceptowalne.


@Suplement_Diety: No skoro to używka, to jednak serwis. Często nowe sztuki w takim budżecie potrzebują trochę rozruszania by pokazywać optymalny czas, więc stąd moje pytanie
  • Odpowiedz
@niedlapsa: @dudi_: @Pantokrator: @m_bielawski:
Dziś postanowiłem zrobić krótki test i położyć zegarek na noc tarczą do dołu w nadziei, że może tendencja do spieszenia się będzie mniejsza i ku mojemu zdziwieniu gdy rano się obudziłem zegarek... stał :) przez ostatnie dni noszony tyle co zwykle (koło 10h) i zawsze rano był na chodzie a tym razem postanowił zrobić mi niespodziankę- na początku przyszłego tygodnia
  • Odpowiedz