Wpis z mikrobloga

Pomocy drogie Mirki! Wiem że ostatnio jestem monotematyczna, wybaczcie, tym razem nie mogę sobie poradzić ze zmianą wersji PHP na wordpressie, strona robiona na localhoscie, zgodna z 7.3 i na taką też wersję była przenoszona, na hostingu w .htaccess głównym też podmieniłam, ale może może tam w tym pliku coś jeszcze trzeba dopisać?
plik ma tylko dwa wpisy

SetEnv PHPVER 73
SetEnv REGISTER_GLOBALS 0

czy znajdzie się jakaś dobra dusza i poradzi co zrobić z tym fantem? do tej pory żadne przeniesienie nie było tak problemowe a jak trzeba było zmienić wersje to wystarczyło ustawić ją na hostingu i śmigało jak ta lala...
#wordpress #webdev #php
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SetEnv PHPVER 73

SetEnv REGISTER_GLOBALS 0


@natallliii: skasowalem komentarz bo chyba zle cie zrozumialem, te wpisy robisz na serwerzy zdalnym czy lokalnie w xamppowej instalacji? u jakiego dostawcy masz hosting? korzystasz z funkcji ktorych nie bylo przed 7.3?
  • Odpowiedz
@niewiemcotuwpisac: na zdalnym, tam między PHP VER i 73 jest _ ale po wklejeniu tutaj podkreślnik zniknął, prze instalacja wp zmieniłam na zdalnym wersje php z 5.4 na 7.3 i dopiero później przeniosłam, dziś zobaczyłam że w pliku dalej wisiała stara wersja, wkleiłam wpisy po zmianie ręcznej
  • Odpowiedz
@natallliii: a jestes pewna ze w taki sposob na Twoim hostingu mozesz sobie zmieniac wersje php? jakie sa objawy 'niedzialania' strony?

ogolnie to wordpress potrzebuje do dzialania jeszcze kilka wpisow w htaccessie ale ja nie iwem czy Ty mowisz o tym glownym, czy masz jakas inna strukture na serwerze etc :p
  • Odpowiedz
@natallliii: no to opcje widze dwie:
1. pisz do dostawcy serwera jezeli zmiana w panelu nie zadzialala
2. jezeli to inny dostawca, to SetEnv PHPVER 73 w htaccessie niekoniecznie zadziala, kwestia tego jak maja wszystko skonfigurowane

strasznie chaotycznie odpisujesz, nowe serwery, przeinstalowanie czego? zeby Ci pomoc potrzeba konkretow a nie zdawkowych odpowiedzi :p
  • Odpowiedz
@niewiemcotuwpisac: ajjj sorry, udzielił mi się 'pracowniczy słownik' ;D generalnie po przeniesieniu wordpressa na hosting dostawcy została stara wersja php mimo zmiany na najnowszą, sprawdziłam dziś ogólny plik .htaccess i tam dalej wisiała wersja 5.4 to z ręki zmieniłam na tą jaką mam w panelu ;)
  • Odpowiedz
@natallliii: W takim razie:
1. Sprobuj usunac kompletnie wpis dotyczacy wersji php z jakiegokolwiek htaccessa tam
2. Sprobuj ustawic SetEnv wersje php w glownym htaccessie wordpressa, na samej gorze
3. Jestes pewna ze ustawienia w panelu nie dotycza tylko jakiegos jednego konkretnego virtual hosta? Byc moze nie zmienilas dla obecnie przenoszonej strony?
4. Pisz do dostawcy, być moze jakis problem z konfiguracją skoro w panelu jest ustawione 7.3 a p
  • Odpowiedz
@niewiemcotuwpisac: bardzo dziękuję za poświęcony czas, wyczytałam w międzyczasie, że jeśli w pliku dostawcy są inne ustawienia to SetEnv będą ignorowane, sprawdziłam ten plik a tam...

app.engine.version=7.3

także nie pozostaje mi chyba nic innego jak do nich pisac
  • Odpowiedz