Wpis z mikrobloga

@Kowal94:

Dodatkowo niepełnosprawni mają gorzej z znalezieniem pracy, bo z tego co widziałem to oferty z PUP ich dyskryminują jako gorszy sort :)


To dość dziwne widząc te wszystkie ogłoszenia typu "przyjmę do pracy w ochronie z orzeczeniem o niepełnosprawności"
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: mam znajomych z Hiszpanii, którzy przyjeżdżają do Polski do pracy. Nie żartuje. Generalnie w Warszawie po licencjacie albo w jego trakcie jesteś w stanie dostać prace w topowych firmach - np big 4. W Hiszpanii bez mgr jesteś nikim, a nawet z jest bardzo duży wyścig szczurów. Początki są problematyczne, musisz odbębnić kilka stażów za głodową lub zerową pensję. Znajomy przyjechał kilka miesięcy temu i zarabia ponad 4k PLN netto
  • Odpowiedz
@ri0cp: PPP jest bardziej miarodajny, pkb nominalne potrafi się bardzo wahać ze względu na kursy walut, a teraz złotówka jest słaba, a euro mocne w stosunku do USD.
  • Odpowiedz
@Haziasty: być może. Ale ogólnie (mówię tu o Warszawie) w Polsce dla ludzi tuż po studiach jest bardzo dobrze. Bardzo szybko każdy z moich znajomych osiąga te 4k+ w około rok-półtora a często i jeszcze wyżej. Nie mówię tu o #it i wiem, ze koszty życia są tu dużo wyższe.
  • Odpowiedz