Wpis z mikrobloga

Pytania co do yerby:

1. Ile gramów mniej więcej w praktyce się sypie Yerby? Wiem, że jedni sypią mniej a drudzy więcej więc pytanie do osób, które dawkują mniej więcej po środku - czyli żeby jebło w łeb dość konkretnie ale żeby nie zabiło.

2. Przykład: piję yerbę o 7 rano, następnie chciałbym wypić następną w okolicach godziny 17:00 - można to bez problemu zostawić w kubku i zaparzyć drugi raz czy coś tam przegnije? Czy drugie zaparzenie jest o wiele słabsze albo mniej smakowe w stosunku do pierwszego?

3. Czy zostawienie na taki czas w zwykłym ceramicznym kubku jest porównywalne do zostawienia tego w Palo Santo? Czy w zwykłym kubku yerba szybciej straci właściwości albo w ogóle się zepsuje?

Ogólnie chciałbym spróbować yerby ale w ogóle nie mam potrzeby kupowania do tego specjalnego naczynka. Słyszałem po prostu, że yerba mocniej kopie i przy tym jest chyba zdrowsza. Plus do tego dochodzi ciekawość. Ale przy okazji chciałbym się zorientować jak to wygląda cenowo w porównaniu do kawy - aktualnie piję dwa razy dziennie po około 18 gram na jeden kubek, bez cukru i mleka. Ogólnie nie jestem koneserem kaw - kupuję jakieś zwykłe marketowe. Bardziej to mnie chyba pobudza ilość nasypanej kawy i jej kwaśny smak niż jej jakość.

#yerbamate
  • 5
@Vojak: ad ja sypie na oko czyli w sumie #!$%@? wie ile że 40g może, drugie możesz pić ale smak będzie blee i koniecznie wypij do końca wodę, nic to się nie stanie chociaż po 12godzinach pij ale ja nigdy tak nie robię nie polecam na tyle zostawiać .
@avangarda: poprawka - w większości przypadków ekspres przelewowy (gdzie korzysta się z tych filtrów papierowych) a kilka razy w tygodniu normalny ekspres ciśnieniowy.