Wpis z mikrobloga

#warszawa #podroze
Jadę właśnie na wycieczkę (xD) do Warszawy, jakis miły Mirek albo Mirabelka udzieli porad jak podróżować u Was komunikacja miejska? Potrzebuje się dostać z dworca Warszawa Centralna do Zoo xD wstępnie Obczailam na necie jakim autobusem dojadę, ale nie wiem jaki bilet musze kupić? W kiosku/biletomacie czy gdzie? Wybaczcie głupie pytania, ale na moim zadupiu biletomat jest szczytem techniki xD
  • 46
  • Odpowiedz
@Pan-Zly: zaraz, zaraz, co? Przecież nie ma znaczenia, którą stroną włożysz... Co więcej, czasem nie ma tuszu i nie nadrukuje daty. One są magnetyczne i kontroler przeciąga je u siebie w urządzeniu do sprawdzania.
  • Odpowiedz
@Matias: ma znaczenie, ale nie w takim sensie jak myślisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) - jeśli wsadzisz paskiem do góry ("odwrotnie") to bilet nie zostanie skasowany, kasownik zrobi długie piiii i wyświetli czerwoną lampkę
  • Odpowiedz
@Wredny_Rudzielec: Nie wiem czy już pojechałaś, ale olej autobus, kup bilet 75 min. i jedź szybciej i fajniej, jeżeli nie przeszkadza ci krótki spacer przez piękny park - z podziemi dworca Warszawa Centralna wychodzisz prosto na przystanek tramwajowy kierunek: Żoliborz, jeździ ich tam ileś. Wsiadasz, jedziesz parę przystanków aleją Jana Pawła, mijasz Rondo ONZ, wysiadasz na przystanku Kino Femina. Przechodzisz przez przejście przez Jana Pawła, potem drugie przez Solidarności i
  • Odpowiedz
Podróż przebiegła bez komplikacji, jak Już udało się znaleźć przystanek xD wstałam dzisiaj o 3.45 żeby zdążyć na pociąg, jechałam tu ponad 4h tylko po to zeby w zoo dowiedzieć się, że manuli (dla których tu przyjechałam) nie ma na ekspozycji xD i nawet by mi smutno nie było, gdyby nie to że wczoraj dzownilam się upewnić i dostałam informacje, że są xD
  • Odpowiedz
@Matias: Niestety ma - jeżeli wsadzi się drugą stroną do kasownika (tak przynajmniej kanar mi powiedział) to się bilet "nie odbije" - no nie mów że zostałem wyruchany przez kanara? :(
  • Odpowiedz
@MajorToJestKajor:
- jak jest otwarta bramka ewakuacyjna, to przejść
- poprosić kogoś, żeby nam swoim biletem otworzył
- wziąć darmową wejściówkę (wiszą w plastikowych podajnikach koło bramek)
- zjechać windą
- jeżeli są nowe bramki dla podróżnych z większym bagażem, to można tam zeskanować kod z telefonu i
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: największe rozczarowanie dzisiejszego dnia xD ale i tak nie jest źle, oni te manule chociaż maja. W zeszłe wakacje pojechałam do Opola, które na stronie dumnie chwaliło się manulami, a na miejscu okazało się, ze w sumie to mieli, ale wypożyczone i dawno pojechały do domu xD nikt nie wpadł na to żeby je usunąć ze strony/ map wiec jak głupia biegałam w te i spowrotem w rejonie gdzie
  • Odpowiedz