Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #jeep #samochody

Napiszcie proszę jakie macie doświadczenia z Jeep Gran Cherokee 5.7 Hemi LPG.

Jestem raczej przeciwnikiem suvów i dla kumpli z rodziną zawsze polecałem duże kombi z "mocnym" silnikiem (200-250KM), do tego LPG.

Teraz aut z pośrednim wtryskiem prawie nie ma, także tanio się nie zagazuje, a kumpel wyskoczył z pomysłem SUVa, najlepiej 7 os.

Szacuję, że po mieście bez korków to pewnie z 18l LPG spali, a na trasie przy 120 to może ze 14, a przy 170km/h to pewnie też z 18.

interesują mnie Wasze opinie o takim aucie.
Nigdy nawet nie stałem obok prawie 6 litrowego silnika...

model > 2010
cena ok 80tys.

Przykładowy link
opis odnośnika
mam__pytanie - #motoryzacja #jeep #samochody

Napiszcie proszę jakie macie doświadc...

źródło: comment_2VZbiJx3pUx5fovYnkWODxI43hVybE0m.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mam__pytanie: nie wiem czy takie spalanie osiągniesz. Miałem A8 4.2 V8 i w mieście 20-25. W trasie 120-12 140-14 160-16. Tylko zauważ że audi nie było takie wysokie jak jeep więc mniejszy opór powietrza
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: Przy normalnej jeździe spala trochę mniej, w maksymalnie 20 przy korkach się zamkniesz. Nadal dosyć sporo, ale jednak jest to 2 tonowa stodoła, z drugiej strony v8 dużo bardziej dynamiczne i pasuje do charakteru auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: mam takiego tylko WK czyli generacja wczesniej. 5.7 to swietny pancerny silnik, lubi lpg tylko trzeba kumatego gazownika bo on ma MDS czyli odcina połowe cylindrów podczas jednostajnej jazdy
  • Odpowiedz
@bigger: w necie piszą, że 3.6 v6 spala max w mieście 17 litrów LPG
@AllOver: sprawdze to, bo jesli ma bagaznik mniejszy od passata czy laguny to odpada.
@Trollsky: zdecydowanie tak, ale jako amator, który troszkę poczytał, to raczej szału ten system nie robi i oszczędności wielkich nie ma, a 3.6V wystarczy... tylko o tym bagażniku trzeba doczytać... z zewnątrz auto wygląda na duże, myślałem, że bagażnik ma większy
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: miałem okazje pojezdzic wranglerem z tym pentastarem 3.6. Ale to sie wkręca na obroty ! bardzo dynamiczny silnik o duzej kulturze pracy. Spalanie mniejsze niz V8, dynamika podobna. Gdybym nie był uzalezniony od bulgotu ósemki to brałbym go w ciemno :) Durango wieksze od JGC, sam o nim mysle na przyszłosc chociaz pewnie do głosu dojdzie prymitywna czesc mojej osoby i jednak bedzie Ram :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mam__pytanie: znaleźć miejsce w galerii jest problematyczne. Tak samo może być w garażu podziemnym. Jeździłem trzy tygodnie grand Voyager emocji z tym 3.6 i bardzo przyjemny silnik. Po wjeżdżeniu się palił całkiem przyzwoite 13-15 benzyny
  • Odpowiedz