Wpis z mikrobloga

Dr hab. Cenckiewicz napisał dziś na Twitterze komentarz do rewelacji na temat esbeckiej przeszłości Kujdy, krytykując Wyborczą ("Porównajcie z GW! Smutne to wszystko...") i wzywając do obrony IPN przed zakusami PO która chce zlikwidować tą instytucję. W dniu, w którym okazuje się że przez dekady lustracji unikał prezes jednej z ważniejszych instytucji w kraju oraz osoba z bliskiego otoczenia politycznego byłego premiera i szefa rządzącej partii w Polsce, Cenckiewicz nie wysuwa nawet słowa krytyki ani komentarza, a jedynie atakuje lewicowe media i opozycję.

Gdybym ja wchodził w skład władz IPN i był gorącym zwolennikiem lustracji, to czułbym się zobowiązany do zajęcia stanowiska i wytłumaczenia z tej niewątpliwej porażki.

W kolejnym wpisie skrytykował TVN za jednocześnie unikanie tematu współpracy Czarneckiego i "lustrowanie Kujdy". Prawdopodobnie słuszny zarzut, ale Cenckiewicz to naprawdę osoba która powinna oskarżać kogoś o niesymetryczne podejście do lustracji?

Ale nie musimy się przejmować, jeden z autorów obecnej ustawy lustracyjnej, poseł Mularczyk, już zajął stanowisko w tej sprawie.

Naszą intencją było objąć wszystkie stanowiska państwowe i zapewniam, że nikt nie chronił tego stanowiska. Nie wiem, dlaczego prezesa NFOŚiGW nie ma wymienionego jako zobowiązanego do złożenia oświadczenia. To być może niedopatrzenie


Ustawę uchwalono w 2006 roku. Zgadnijcie, kto był prezesem NFOŚiGW w 2006 roku?

Niedopatrzeniami rząd nas stoi.

#polska #polityka #4konserwy #neuropa #lustracja #pis
  • 2
  • Odpowiedz
mam wrażenie że PiS wszystko robi na kolanie


@Lipathor: A nie nie. To, co ważne (dla PiS i powiązanego biznesu, a także dla zadomowionej w PiS rosyjskiej agentury*), jest dopilnowane dość dobrze. Na kolanie jest wszystko inne.

* Mogę już to pisać, w obliczu informacji o Macierewiczu, Naimskim, Kujdzie i okolicznościach nagrania "taśm o ośmiorniczkach"? Czy nadal wyglądam na wariatkę głoszącą teorie spiskowe?
  • Odpowiedz