Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem typowa blondynka i #rozowypasek. Bardzo wazne pytanie do ludzi ktorzy ogarniaja #terminaleplatnicze i #finanse .Problem jest tego typu czy jak przez terminal danego dnia przechodzi np. kilkanascie platnosci karta #visa i #mastercard albo blik itp. a potem sie ten terminal rozladuje np. bo go zostawie na mrozie na noc to czy te platnosci gina i nie ida na konto jesli do tego czasu nie zdaze zrobic raportu dobowego/zamkniecia dnia? Bo czasem tak mam ze po rozladowaniu i ponownym naladowaniu juz jakby to zamkniecie dnia nie przechodzi, bez reakcji jest gdy w ta funkcje klikam a gdy po chwili robie to jeszcze raz to dostaje komunikat: brak trasakcji do rozliczenia, terminal gotowy do pracy. Terminal standardowy, zwyczajny. Niestety nie mam internetowego dostepu do konta w banku i nie moge tego zwerifikowac.

#banki ♯informatyka #bankowosc #terminal #kartaplatnicza #pko

Bardzo prosze o zamieszczenie tego tematu !

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem typowa blondynka i #rozowypa...

źródło: comment_tfgR9v2OTvFsKaXKdRGvwagzydudwEGV.jpg

Pobierz
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Spora część firm dostarczających terminale ustawia je tak, aby wysyłały paczki automatycznie np. co wieczór albo co 3 dzień, Odbierałem telefony z uk odnośnie tego kilka lat temu. Jeżeli nie masz transakcji, to prawdopodobnie znaczy, że jak po rozładowaniu ponownie włączasz terminal, to on z automatu paczkuje. Możesz zresztą bez problemu sprawdzić ostatnią paczkę, która została wysłana (tylko ostatnią) i wydrukować sobie historię transakcji z tej paczki. Poszukaj w opcjach.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli dla przykładu przepuścisz 10 transakcji przez terminal, to ślad po tych transakcjach już jest na serwerze dostawcy terminala, oraz są na terminalu w paczce. Aby teraz otrzymać wypłatę od tfirmy terminalowej musisz zrobić koniec dnia (paczkę, "batch") - a jeżeli po tych 10 transakcjach terminal zdechnie i będzie nie do odratowania, a więc nie będzie się dało wysłać z niego paczki, to wtedy należy skontaktować się z firmą ponieważ