Wpis z mikrobloga

Nie mogę się doczekać aż w obliczu kryzysu w strefie euro szanowna Unia Europejska złoży Polsce gangsterską propozycję przyjęcia wspólnej waluty. Bo przecież same Niemcy nie będą płacić na resztę. Oczywiście negocjacji nie będzie. I bohater wykopu, Herr Tusk pierwszy będzie nas pouczał. I mam nadzieję że wykopki dalej będą pisać o tym, że to UE dyktuje warunki, i że Polacy sami zagłosowali za UE więc niech przyjmują euro bez negocjacji, bez możliwości wydłużenia terminu itd. :)
Serio też mnie wkurza podejście Brytyjczyków, ale zachowanie UE - czyli upokorzyć, zniszczyć, zmusić - też jest szkodliwe dla Europy. A idol wykopu Tusk publicznie szczuje na Anglików, takie rzeczy się mówi gdzieś w kuluarach ehh. I oczywiście Polska straci najwięcej na Brexicie ale dla Króla Europy nasz narodowy interes nie był nigdy szczególnie ważny.
Mam nadzieję że nie będzie Brexitu - dla dobra Europy.
#uk #ue #brexit #polska #polityka
  • 16
@UpadlySzczur: I co za jego kandydatury UE straci pozycję największej gospodarki świata. Ale ważne że Angolom #!$%@? bardziej. Zresztą takie #!$%@?, jak to że pieniądz nie ma narodowości Każdy kumaty unijny urzędnik najpierw dba o swoich.
@Pompejusz: już za późno na brak Brexitu. Nie żebym go chciał, ale myślę że Brytyjczycy odczują to bardzo.. Przez głupotę kilku medialnych oszołomow pokroju Farage. A co do Tuska szkoda strzepic ryja, dziwię się tym wszystkim ludzią co go teraz w Polsce popierają. Aż tak krótka pamięć?
przyjmują euro bez negocjacji, bez możliwości wydłużenia terminu itd. :)


@Pompejusz: tak nie będzie bo ue działa według prawa i traktatow które sami podpisaliśmy. Co do euro to sami mamy zainicjowac jego przyjecie i nikt nie może nas do tego zmusic.
Nawet z porownaniem nie trafiles bo do brexitu nikt uk nie zmuszał - sami podjeli taka decyzję. Myśleli że ue będzie im jadla z reki no i się pomylili.
@Pompejusz:

Sugerowanie, że PLN nie jest powiązany z euro... xD

Obecnie mamy wszystkie wady bycia w euro (jak coś się dzieje w EU to dostajemy po dupie kursem) z wszystkimi wadami bycia #!$%@?ą gospodarką bez euro (jak coś się dzieje w Bangladeszu to dostajemy po dupie kursem).

Ogólnie euro powinniśmy przyjąć lata temu jak było po 3 zeta. Teraz byśmy byli do przodu 40% przy zachowaniu tego samego wzrostu, a wzrost
@hehenuanek: aha
@TurboDynamo: Oczywiście, że nas nie zmuszą. Jedynie będą pomawiać nas nas we wszystkich izbach UE, jak w sprawie utraty praworządności i demokracji w Polsce. @Kismeth: I mamy wszelkie plusy bycia ze swoją walutą. Przede wszystkim nasz bank centralny ma możliwość jakiegoś "ruchu". Możemy prowadzić jakaś politykę monetarną wedle własnych interesów. Mimo średnich rządów mamy dobre wyniku gospodarcze i stały wzrost - w mojej opinii również dzięki własnej
pomawiać

jak w sprawie utraty praworządności i demokracji


@Pompejusz: akurat w tej kwestii mieli racje. Nikt nas nie pomawial. Pis ustawial pod siebie sadownictwo po to zeby do konca swiata sitwa partyjna pozostała bezkarna. Chcieli przejac sady zeby potem nikt ich nie skazal za wyludzenia kredytow na miliardy na jakies idiotyczne inwestycje bedace pomnikiem pychy i arogancji jak k towers.
@Pompejusz:

Jesteśmy konkurencyjni.


Bo jesteśmy biedni. Jak wcześniej montownie płaciły Polakom 600euro na miesiąc, tak po 10 latach mogą płacić 450euro, bo taki jest realny spadek naszej waluty. Nic tylko nas wyzyskiwać.

40% bogatsi bo przyjelibysmy euro?


jak wyżej.

Szybszy wzrost, po ile po 8%? To jak zlikwidować bezrobocie ustawą.


Nie od końca. Jesteśmy skorelowani z UE i jej walutą, bo prowadzimy wymianę handlową głównie z krajami EU. Stąd ceny i
Mam nadzieję że nie będzie Brexitu - dla dobra Europy.


@Pompejusz: Dla dobra europy to powinien być brexit bez żadnych idiotycznych umów proponowanych przez UE.