Wpis z mikrobloga

@polecam_poczytac_heideggera: Oczywiście, że tylko warstwa teoretyczna, a jak wiemy, teoria z praktyką potrafi bardzo mocno się rozejść. Kwestia tego, jaki jest wynik, też ten końcowy. Kapitalizm bardzo mocno ewoluował. To co jest teraz drastycznie różni się od tego co było kiedyś. Nawet teraz, kapitalizm w różnych rejonach świata, a nawet wewnątrz jednego kraju potrafi mocno się od siebie różnić, a raczej to jak jest stosowany. Są złodzieje janusze, a są
  • Odpowiedz
@GarGalin:

Ciężko mi wręcz znaleźć jakiś większy ruch, idee czy ustrój w który niehumanitarne traktowanie ludzi nie byłoby wpisane.

wydaje mi się, że trochę słabo szukałeś. nawet w dzisiejszych czasach funkcjonują przedsiębiorstwa, które odrzucają kapitalistyczną relację władzy, co jest krokiem naprzód w porównaniu do firm, w których ludzie zmuszani są do pracy w pieluchach. ze współczesnych eksperymentów utworzenia społeczeństw odmiennych od tych osiadłych na wartościach kapitalistycznych, to warto się przyjrzeć
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_heideggera: ad 1,ja pisałem ogólnie o całym świecie, nie tylko kapitalizmie. Że ciężko mi znaleźć większy ruch, nie pojedyncze, nawet duże firmy/korpo, który by nie traktował źle ludzi. Wiele instytucji, wierzeń, krajów ma w fundamencie humanistaryzm, a jednocześnie tragicznie ludzi traktowało. Ot choćby chrześcijaństwo. Miłuj brata.
  • Odpowiedz
masz ograniczone spojrzenie na sprawę. ludzie nie powinni mieć wyboru spania pod mostem, bo nikt na tym nie zarabia i nie zyskuje. ludzie śpiący pod mostami powinni być przeganiani przez służby porządkowe


@polecam_poczytac_heideggera: Najlepiej jak za starego dobrego socjalizmu, nakażmy ludziom meldować miejsce zamieszkania, nawet jak na weekend wyjadą w góry to mają złożyć meldunek na miejscowym komisariacie! A jak ktoś ma za duże mieszkanie to zamelduje mu się drugą
  • Odpowiedz