Wpis z mikrobloga

A4 B5 1.8T AEB wylatuje katalizator i wlatuje downpipe 2.75". Katalizatora i tak już od dawna nie ma, została sama puszka (długa historia, generalnie odwalona jest lipa...). Teraz pytanie o drugiego kata, wywalić jeśli już i tak będzie rzeźbiony wydech ? Jak wywalić to wstawić strumienicę czy rurę ? jak już to bym strumienicę dał chyba nie ?

#mechanikasamochodowa #audi
  • 26
@amath: hmm ja jestem zwolennikiem serii. Sondy gdzie masz? Nie ma w kacie? Jak są mogą być cyrki.
Na pewno będzie głośniej, co to szybszego wstawania turbo to trochę mit a nawet jeśli to nie zauważalna różnica będzie. Pamiętaj że im szybciej opróżnisz komory spalania tym szybciej powinieneś je napełniać więc sam wydech #!$%@? da.
Kwestia spalin - może nie łapać się na przeglądzie.
Podsumowując - korzyści widzę niewiele (no dobra
@WiewiurPL: o i o taką właśnie odpowiedź mi chodziło :) generalnie pierwszego kata już nie ma, jest po nim puszka zaraz za turbo i to na pewno nie pomaga :/ sonda jedna jest zaraz za katem, ale to jest ogarnięte, już nie zgłasza problemów :) mapa oraz wymiana IC jest w planie oczywiście. ale akurat muszę wydech robić bo złącze elastyczne za turbo się przepala więc chciałem przy okazji sobie zrobić