Wpis z mikrobloga

Czyli jednak faktura była wystawiona... Ciekawe czy ją opłacą


@Klimbert: Niech idzie do sądu. Już by miał rozprawę gdyby poszedł w sierpniu tak jak mu Kaczyński doradzał. Tylko że żeby pójść do sądu trzeba mieć kwity. A tu nawet na tym skrawku tego dokumentu widać w czym rzecz. Faktura nr 4/2018/. Czyli do połowy roku ta firma tego gościa z Austrii wystawiła tylko trzy faktury. Ta tu pokazana jest czwarta.
  • Odpowiedz
  • 1
@Thorkill czemu do połowy roku? Może faktura była wystawiona wcześniej? Naprawdę sądzisz, że to jest lewa faktura?

@Klimbert pytanie na jaką kwotę to faktura i ile chciał Austriak.
  • Odpowiedz
@Yahoo_: To dowiemy się jutro.
@Thorkill: Moim zdaniem nie ma powodów aby się czepiać, że do połowy roku wystawił tylko 4 faktury - jeżeli zajmował się tak dużym projektem jak wieżowiec K-Tower to mógł nie brać innych zleceń.
  • Odpowiedz
Co byś próbował zrobić?


@krytyk__wartosciujacy: Ale o czym tu dyskutować? Prowadziłeś kiedyś firmę? Bo jak to robiłem przez jakieś 7 lat. Wystawiasz zbiorczą fakturę na jakąś usługę którą wykonywałeś przez wiele miesięcy )tak jak pewnie tutaj nastąpiło)? Ok ale licz się z tym że twój klient każe ci to udokumentować. Dlatego trzeba m.in zbierać wszystkie kwity od rachunków za paliwo, restauracje, taksówki, sprzęt komputerowy po twoje rzeczywiste usługi czyli tam
  • Odpowiedz
Moim zdaniem nie ma powodów aby się czepiać, że do połowy roku wystawił tylko 4 faktury


@Klimbert: Weż mnie nie rozmieszaj. Moja mała firemka wystawiała jakieś 20 - 30 faktur miesięcznie. A tu mamy wielkiego developera co najpierw zgadza się na umowę na gębę a potem wystawia cztery faktury w pół roku.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Masz wiedzę, że to faktura za niewykonane usługi?
Jedyny problem to taki, że panowie dogadali się "na gębę" i jeden "nie może" zapłacić, bo pewna pani trzyma wszystkich panów za j---a.

powinien wystawiać więcej faktur.

Dlaczego? To nie są faktury zaliczkowe więc wystawia się po wykonaniu usługi.
  • Odpowiedz
Wystawiasz zbiorczą fakturę na jakąś usługę którą wykonywałeś przez wiele miesięcy )tak jak pewnie tutaj nastąpiło)? Ok ale licz się z tym że twój klient każe ci to udokumentować. Dlatego trzeba m.in zbierać wszystkie kwity od rachunków za paliwo, restauracje, taksówki, sprzęt komputerowy po twoje rzeczywiste usługi czyli tam np. analizy, koncepcje budowlane czy co on tam robił.


@Thorkill: Wybitnie c-----a branża.

  • Odpowiedz
Masz wiedzę, że to faktura za niewykonane usługi?


@krytyk__wartosciujacy: Nie mam żadnej wiedzy i mówiąc szczerze średnio mnie to interesuje. Natomiast wiem już po pokazanym skrawku tego dokumentu że firma tego gościa z Austrii nie miała prowadzonej właściwie księgowości.
  • Odpowiedz
Ostatni raz z tobą dyskutowałem tandetny trollu.


@Thorkill: O kurła... ale mu powiedziałeś po tym jak sam siebie zaorałeś ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz