Wpis z mikrobloga

#kpop #muzyka #clc

#kpoptop100 <- tag do obserwowania

Lista do wołania https://mirkolisty.pvu.pl/list/Ifx26nvsJJGPaYPj

17/100

CLC - No

Dzisiaj przyszła kolej na CLC. Zespół powstał w 2015 roku i w jego skład wchodzi 7 dziewczyn. Grupa została założona przez Cube Entertainment, który pod swoją opieką ma też G-IDLE, który pojawił się już w tym zestawieniu.

Utwór "NO" jest comebackiem zespołu. Szturmem podbija k-popowy rynek i w ciągu tygodnia uzyskał już prawie 5mln wyświetleń.

Numer zaczyna Seungyeon liderka grupy. Urodą nie grzeszy (wiem, kwestia gustu) ale nie można odmówić jej głosu. Od razu napiszę, że nie podoba mi się to wyliczanie, o ile na początku jeszcze ujdzie, to w trakcie utworu to jest porażka. Poza tym mówią "nie" czerwonym ustom, kolczykom, butom na obcasie itp a w M/V mają to wszystko na sobie xD Bez sensu.

Następnie widzimy Yujin która ma taki głos jaki chyba najbardziej lubie w k-popie. W zachodnich produkcjach nikt tak raczej nie śpiewa i za to lubię k-pop.

Przyszedł czas na Sorn z którą mam problem, bo wygląda jakby miała wodogłowie, albo inną chorobę. Nie doczytałem czy na coś choruje, czy po prostu jest strasznie brzydka. Wygląda inaczej, bo jest Tajką, ale np Lisa z Blackpink też pochodzi z Tajlandii i wygląda normalnie.

Dobra koniec tych dywagacji przechodzimy do Yeeun która jest główną raperką w zespole. Chociaż we wcześniejszych wpisach wspominałem, że lubię raperki z niskim głosem, to występująca po niej Eunbin rapuje dużo lepiej, chociaż wysokim głosem. W sumie to mam do niej słabość i to oczywiście nie dlatego, że jest maknae ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i w końcu wchodzi Elkie z refrenem, który jest po prostu świetny i jest powodem dla którego ten utwór znalazł się na mojej liście.

Druga część refrenu należy do Seunghee która dostała skandalicznie mało do pośpiewania ( ͡° ʖ̯ ͡°) a szkoda, bo wolą ją o wiele bardziej niż np. Sorn.

#ladnapani #koreanka w komentarzu
M.....m - #kpop #muzyka #clc 

#kpoptop100 <- tag do obserwowania 

Lista do woła...
  • 2