Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
Z jedną rzeczą co do Teheranu muszę się zgodzić. Nieprzyjemne miasto, o czym pisze z resztą wiele osób w różnych miejscach. Mało jest tu w sumie do oglądania co typowo perskie. No i wszechobecny smog. Rano go nie było i góry przedstawiały ładny widok, ale potem się zaczęło. Tłok, kierowcy jeżdżą jak chcą i jeśli się zatrzymują, to tylko na nielicznych światłach, więc trzeba manewrować bardzo zręcznie między samochodami i skuterami. Mimo tego czuć klimat Iranu, ale takiego współczesnego, który jest, według mojego 'przewodnika' (zaczepił mnie człowiek który zaoferował pokazanie Teheranu, o tym zaraz) 14milionowa metropolia, więc trochę obskurnego. Na jeden dzień starczy Teheranu. Zwiedzając wszystkie muzea na dwa.
No właśnie, zaczepianie. Pan o imieniu Bahram towarzyszył mi kilka godzin, oprowadził, pokazał kilka ciekawych miejsc i opowiedział różne rzeczy, samemu też będąc ciekawym Polski. Nauczyciel angielskiego, więc dogadać się dało bez problemu. Oczywiście za usługę dostał kilka euro, bo nie spodziewałem się zrobienia tego za darmo. Ale dobrą kawę wypiliśmy, kebaba z ich tradycyjnym chlebem zjedliśmy, a widać, że Pan Bahram tak sobie oprowadzaniem dorabia bo był bardzo obeznany. Ale zaczepiali też inni ludzie. Nie liczę ile razy było na ulicy 'salam', 'how are you', 'welcome to Iran' od ludzi w różnym wieku. Pierwsza osoba która mnie zaczepiła, taki typowy irański Janusz, gdy mu powiedziałem skąd jestem od razu powiedział 'Poland good volleyball'. Inni pytali czy mi się podoba, kiedy przyleciałem, na jak długo itp. Wszędzie uśmiechy. Przemili ludzie. Jeden mnie próbował oszukać w Pałacu Golestan bo myślał, że nie upomnę się o 200000 riali reszty. Wejściówka kosztowała 300000 a dałem 500000. @seledynowa_panienka #iran #podroze #podrozujzwykopem
Fevx - Z jedną rzeczą co do Teheranu muszę się zgodzić. Nieprzyjemne miasto, o czym p...

źródło: comment_IO4RGsmid7xfxB30BU7nKVlTJX2vUSMv.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ananaos: nie jest źle, opinia o kobietach w Iranie jest bardzo pozytywna i mogę się z nią zgodzić, aczkolwiek wiele zakrywa się czadorami i innymi takimi to niezbyt widać.
  • Odpowiedz
@Fevx: Kurde rzeczywiście ten Teheran paskudnie wygląda xD Tylko takie zdjęcia, czy oddają one charakter miasta? Bo ta 2 fota mi przypomina pewne miasteczko w Meksyku w którym byłem, wielka droga, malutkie chodniki i zero atrakcji. Jakaś ładna architektura jest?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Stryjekmod: paskudnie. Znaczy są miejsca w porządku, np pałac Golestan, okolice Wielkiego Bazaru, budynki rządowe, ale reszta to syf. Porównanie z Meksykiem bardzo trafne, bo i mi się z Mexico City skojarzyło, aczkolwiek tam czułem się jednak lepiej trochę.
@pablo397: nie byłem wszędzie a wiadomo, zdjęcia robione pod turystykę co innego niż będąc tam. Specjalnie robiłem zwykle ulice, ale większość lustrzanka. Jak wrócę do domu to powrzucam.
  • Odpowiedz
@Fevx: o widzisz, ja w Mexico City nie byłem, bo byłem w okolicach Puerto Vallarta czyli typowe miasto turystyczne, a to 'miasteczko' to było Bucerías. Myślałem że stolica jednak prezentuje jakiś poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zmieniłeś moje nastawienie do kolejnego miasta hehe. Czekam na więcej fotek.
  • Odpowiedz