Wpis z mikrobloga

Z okazji sesji (którą prawie zaliczyłem) robię #rozdajo miodku gryczanego
losowanie wśród plusujących ten wpis(zielonki/moderacja niee) za pomocą #mirkolos wyniki za 24 godziny.

Gdyby ktoś nie ufał szczęściu to sprzedaję wysyłkowo w słoikach 1kg po 30 zł.
Gryka (zostało 140 słoików)
Rzepak kremowany (zostało 10 słoików)
Rzepakowo-wielokwiatowy (zostało 20 słoików)
Lipowy (zostało 2 słoików)
zamówienia można składać na pw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koszt wysyłki paczki to 12 zł, przy pięciu słoikach darmowa dostawa.

Powoli przygotowuje się do nowego sezonu, we wtorek będę sortować ramki i może w weekend uda mi się wytopić z nich trochę wosku, postaram się skleić z tego jakiś wpis na #pasiekakubla i przybliżyć wam produkcje wosku, świeczek i węzy.
#pszczelarstwo
ak_kubel - Z okazji sesji (którą prawie zaliczyłem) robię #rozdajo miodku gryczanego
...

źródło: comment_QUNYrTP8TP5KDEBxiAZwEhyMmNm4Ms9e.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@ak_kubel: Tak z czystej ciekawości: Jak to jest z tym gryczanym/rzepakowym itp. Chodzi o czas "zbioru" czy też masz tam jakiegoś pszczelego dyspozytora który kieruje ruchem "Ty #!$%@? do Maciaszka na rzepak, wy dwie na grykę do Janiaka. Ty zaś masz luzik i zbieraj co chcesz: wielokwiatowy będzie" ? ;)
  • Odpowiedz
@josedra52: okres kwitnienia w Polsce jest dość krótki i kwitnienie roślin czasem się pokrywa np rzepak kwitnie w tym samym czasie co mniszek lekarski i inne rośliny polne przez co muszę wybierać na jaki pożytek wywiozę pszczoły. Zazwyczaj podobnie jest z lipą i gryka i ich okres kwitnienia pokrywa się. W tym roku podzieliłem pszczoły na 4 pasieki po 15 uli i połowę tego wywiozłem na grykę a połowę na lipę,
  • Odpowiedz
@fishery: rzepak kwietnie od maja do czerwca i kilka dni po zakończeniu kwitnienia robi się miodobranie, efektem tego pszczoły nie mając zapasu miodu zbierają nektar z innych roślin które aktualnie mają pod skrzydłem w moim przypadku będzie to facelia która zaczyna kwitnąc na początku czerwca i wtedy wiadomo jakiego miodu można się spodziewać na miodobraniu. Warto dodać ze taki rzepak czy facelia kwitną duzo bardziej intensywnie niż inne rośliny polne przez
  • Odpowiedz
  • 15
@ChissCake zasadniczo kilka tysięcy lat ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zazwyczaj podaje się do 5 lat ale nie ma żadnych przeciwwskazań żeby jeść po tym okresie

W piramidach znajdowano miód w glinianych amforach zdatny do jedzenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert to zależy od sposobu przechowywania, nie należy miodu trzymać na słońcu i powinien być on szczelnie zamknięty , zdąża się też miód ma zbyt wysoką wilgotność przez co może się popsuć , miód przechowywany we właściwy sposób zachowa te właściwości kilka lat a przynajmniej większość z nich
  • Odpowiedz