Wpis z mikrobloga

Wszedłem w posiadanie telewizora Inov tech Model: 472590 (żadnych przydatnych informacji o nim nie znalazłem). Pod złącze RF podłączyłem starą antenę (takie złącze ze ściany co był tu od zawsze, nie wiem jak to dokładniej nazwać :D), ale nie wyszukuje żadnych programów. Antena działa bo na innym telewizorze odnajduje podstawowe programy typu TVP, Polsat. Po podłączeniu telewizora pod dekoder przez hdmi wszystko działa, ale zależy mi na podłączeniu telewizora do anteny ze ściany.
W telewizorze mam wybór wejścia ATV i DTV (i parę innych, ale one są nieważne teraz), a przy strojeniu mam ponownie wybór między ATV i DTV, przy wyborze ATV mogę wybrać system DK; L; I; BG, ale na żadnym nic nie znajduje. Wiecie może w czym jest problem?
#telewizja #telewizory #pomocy ? #elektronika ?
  • 4
@dktr: na DTV na paśmie VHF (i UHF) też nic nie znajduje. Wiesz może czy jeżeli kupie tunery DVB-T to czy zadziała, z tą anteną?
@dktr: gdzie, a tym bardziej w którym kierunku ustawiona jest antena, nie wiem, mieszkam w bloku, złącze od anteny było tu oryginalnie od chyba 25 lat, dziwi mnie tylko, że jeden telewizor (raczej gorszej jakości) odbiera sygnał, a drugi nie.