Wpis z mikrobloga

Czemu wszyscy terapeuci na znanylekarz mają zdjęcia jak wyjęte z portali randkowych. Wszędzie banan na twarzy, turbodynamina. Oczywiście idąc do terapeuty oczekuję, że sam z siebie będzie miał poukładane życie i będzie szczęśliwy, ale te wszystkie zdjęcia wyglądają tak bardzo na pokaz. Po kilku wizytach u jednej z pań ze znanylekarz usłyszałem pod koniec coś w stylu, że czuje, że nie będzie w stanie mi pomóc (innymi słowami, po paru latach już tego nie odtworzę). Teraz jak patrze na te wszystkie twarze to wszystkich ich odbieram jak coachy, po wieczorowej szkole psychoterapii i zarządzania polem namiotowym którzy będą mi powtarzać że jestem zwycięzcą, ale nie poradzą sobie przy bardziej zagmatwanych osobowościach.
Chciałbym widzieć tam twarze osób które znają różne oblicza życia, bez zbędnego udawania a w ich spojrzeniu obietnice lepszego jutra. Nie byłem na żadnej wizycie ładnych parę lat. Żyję sobie w miarę spokojnie bez żadnych wielkich kryzysów, ale czuje że w środku mam mnóstwo niepoukładanych kwestii. Nie wiem czy wrócę na jakąkolwiek terapię, ale jeśli macie jakieś oficjalne strony rzetelnych towarzystw psychoterapeutycznych z listą psychoterapeutów to chętnie zerknę :)
#psychoterapia #depresja #psychiatria #psychologia
  • 6
@somix12: W jaki sposób manipulują? Usuwają te niepochlebne, a dopisują pozytywne? Pytam z ciekawości, bo zawsze myślałam, że opinie są (w jakimś tam stopniu) rzetelne :/