Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 312
Apple wprowadziło modę na brak gniazda słuchawkowego. Ich najnowsze telefony obsługują w transmisji bluetooth jedynie AAC 192kbps, gdzie dużo tańsze androidy mają aptx HD czy ldac do 990kbps 32kbit. Co to oznacza? Lepsze słuchawki bezprzewodowe podłączone do najdroższych telefonów Apple będą grały dużo gorzej niż z najtańszymi telefonami z androidem.
Chcę wymienić telefon niedługo, a to całkowicie wyklucza iPhona. Jest po prostu za słaby. Jest to dla mnie całkowicie niezrozumiałe. Co powstrzymuje Apple przed wprowadzeniem lepszych kodeków?

#apple #android #technologia #oswiadczeniezdupy #przemyslenia #iphone #telefony
  • 83
@Jaracz_Joint za każdym razem ten sam. Argument jabuszkowcow. Mój kumpel powiedzial mądra rzecz o tej marce i to popieram. Dlaczego kupuje się tak dużo Apple mimo ze te ich absurdy kosztują x2 co inne Majki? Żeby pokazach ze go
/ją stać na produkt który nie jest osiągalny dla biednej masy
@ruszka: jak czasem słucham łupanki, gdy robię coś innego, to też nie zwracam uwagi. Ale lubię czasem położyć się ze słuchawkami i skupić się tylko i wyłącznie na odsłuchu. Wtedy niska jakość naprawdę boli. A beasty miałem na głowie. Maksymalnie podbity bas, resztę ledwo słychać
@ruszka: No nie wiem, ale od dłuższego czasu mam wrażenie że próbuje się wmówić muzykom i grafikom, że sprzęt appla jest the best do produkcji. Tymczasem jakiś nowy macbook nie ma nawet jednego normalnego USB (nie podłączysz sobie połowy urządzeń peryferyjnych audio). Nawet oficjalna stacja dokująca ma rozbudowę o śmieszne ilości portów.

IMO dużo lepiej kupić sobie Think Pada. Mniej kosztuje, ma możliwość rozbudowy o porządną stację dokującą, ma mocniejsze podzespoły
@FightMaker: jestem zadowolony, dźwięk lepszy niż w bose qc35, ANC daje radę - w samolocie pełnym gówniaków nie słychać dosłownie nic. Równanie ciśnienia działa - uszy na wysokości przestają się zatykać. Fajna jest funkcja, która usuwa szum silnika, a wzmacnia głos - można usłyszeć komunikaty w pociągu czy tramwaju, nie słysząc szumu pojazdu.
Ale jak masz parę setek więcej, obczaj 1000xm3 - ponoć lepszy ANC (mniej szumu przy cichej muzyce) i
@Izanagi013: Dzięki za odpowiedź. XM3 są o średnio 400zł droższe, nie wiem czy warto dokładać za minimalnie lepszy ANC czy równie minimalnie lepszy dźwięk. Chyba kupię te XM2 bo obecnie mam gówniane JBL T450BT i to tak szumi że normalnie szok :D
@FightMaker: różnica w anc nie jest ponoć wielka, ale słyszalna. Czytałem, że przy dźwięku różnica jest większa, ze względu na to, że wzmacniasz jest analogowy, a nie cyfrowy jak w xm2. No i jeszcze dochodzi usb-c zamiast micro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
LDAC to technologia Sony, obsługują to tylko highendowe słuchawki sony. Ale jak zmienisz z SBC na cokolwiek innego, chociażby AAC, to różnica powinna być wyraźna nawet na słabszych słuchawkach.


@Izanagi013: wmawiaj to sobie dalej audiofilu od siedmiu boleści ze smartfonem i sluchawkami BT za killaset złotych. SBC ma przepustowość do 328 kbps - w przeszłości wielokrotnie udowodniono, że taki bitrate przy plikach mp3 lub ogg sprawia, że żaden człowiek nie jest
@tymeek: #!$%@? jak z brakiem roznicy miedzy 30 fps, 60 a 144 fps. Różnica jest znaczna. Przełączałem kolejne tryby transmisji z sbc na ldac. Dźwięk przy sbc jest bardziej płaski, co szczególnie słychać w nagraniach lepszej jakości. To nie tylko bitrate, a też sposób kompresji danych.
@Izanagi013 ale jako ajfiniarz masz zamknąć mordę i dokupić airpodsy a nie jakieś słuchawki innej gówno firmy a przy okazji każdemu zachwalać jaki ajfon nie jest zajebisty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#!$%@? jak z brakiem roznicy miedzy 30 fps, 60 a 144 fps.

@Izanagi013: zajebiste porównanie xd różnice w FPS widzi każdy i zwykły ślepy test to udowodni. Jeśli chodzi o dźwięk, jest zupełnie na odwrót - zrobiono niezliczoną ilość takich testów i jakoś jeszcze nikt nigdy nie potrafił rozpoznać jaki to sygnał.
@tymeek: kiedyś był test na tidal. Jakość stratna i bezstratna. Słuchawki podłączone do kompa przez kabel. Wybierałeś, która jakość teraz gra. Dało radę wyczuć różnicę - większość odpowiedziałem prawidłowo.