Wpis z mikrobloga

@vegetassj1 nie wiem czy zegarmistrz oceni dobrze, raczej nie. Na pewno ety 2824 od jej chińskiego klona nie oceni. Ja bym raczej u jubilera sprawdził czy ten bezel jest złoty.
  • Odpowiedz
@Jarczur: w chińskich klonach z reguły inaczej wyglada łożysko wahnika i mocowanie rubinu od balansu. Ten mechanizm wyglada na eta 2824-2 w wersji unfinished, czyli najskromniejszej

Niemniej jednak jakby bezel nie był złoty, to po 20 latach noszenia tez nie byłby złoty. A wyglada na noszony intensywnie. Złocenie nawet grube by po takim czasie zeszło przynajmniej na krawędziach. Poza tym w latach 90 podróbki były ordynarne, a ten Oris to nie
  • Odpowiedz
@niezwornowazony 100% racji dlatego nie wykluczam, że jest ok, raczej bym się skłaniał, że to oryginał ale jest kilka rzeczy które nurtują. Ten model co wysłałem był opisany na deklu na czarnym ringu, tu go nie ma.

No i racja z tym, że dobra podróbka w latach 90 jest mało prawdopodobna :) ale chyba z kolei oriski z indii lubią się pojawiać z tego co kojarzę (znacznie bardziej chamskie).

Gdyby to był
  • Odpowiedz