Wpis z mikrobloga

Ej #budownictwo #budujzwykopem a na budowach takich większych to co sie robi z paletami? Zwraca? W sensie, że europalety sie zazwyczaj zwraca to wiem ale takie zwykłe nie euro? Bo mi potrzeba kilka i sie zastanawiam czy nie pójść do panów budowlańców sie zapytać czy sobie moge wziąć
  • 13
  • Odpowiedz
@Niewiemja: Przy zamawianiu materiałów, Wykonawca płaci za każdą paletę. Dopiero przy zdawaniu tych palet odzyskuje je. Więc dając komuś za darmo palety, Wykonawca traci pieniądze. Średnio 30 zł/sztukę.

Dlatego ja nigdy nie rozdaję takich rzeczy, bo potem mnie z tego rozliczają ;)
  • Odpowiedz
Dopiero przy zdawaniu tych palet odzyskuje je. Więc dając komuś za darmo palety, Wykonawca traci pieniądze. Średnio 30 zł/sztukę


@Armoks: No tak, ale myślałem, że tak jest tylko w przypadku europalet a chodzi mi o takie zwykłe nie euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Niewiemja Tyczy się to wszystkich palet. Najczęściej na "nie-europaletach" przyjeżdżają bruki. Firmy produkujące kostkę nie rozdają palet za darmo.

Ale zapytać możesz. Jest większa szansa, że dostaniesz palety w średnio dobrym stanie. Założysz sobie potem z dwóch jedna :-)
  • Odpowiedz
@Niewiemja: @Armoks: @Tomo_BiF: Palety do zdania to jedno, ale mnóstwo towarów np. kurierem przyjeżdża na paletach bezzwrotnych i podczas budowy trwającej np. rok uzbiera się tego trochę. Do tego deski, kantówki i inne odpady drzewniane.

Podejdź do biura budowy i spytaj Kierownika, czy mógłbyś zabrać palety. Ja zawsze pozwalam zabrać, a nawet wrzucam na olx, albo ktoś z budowy zabiera po robocie na busie.
  • Odpowiedz