Wpis z mikrobloga

co się dzieje z lipoproteiną o niskiej gęstości w organizmie i dlaczego tak się dzieje?


@LojalnaLoja: Sprecyzuj pytanie.

W miarę dostarczania zawartości (tłuszczy i cholesterolu) do komórek, lipoproteiny tracą swoją objętość, i stają się mniejsze. Jak już są bardzo małe, zostają zrecyklingowane przez wątrobę.
@LojalnaLoja: Bo to zupełnie inne ścieżki metaboliczne.

Otłuszczenie narządów (w szczególności wątroby) nie jest spowodowane przez podaż tłuszczu w diecie, tylko przez nadmiar węglowodanów (szczególnie fruktozy i etanolu), szczególnie rafinowanych. Za metabolizowanie fruktozy (w tym tej, która tworzy połowę sacharozy, czyli cukru stołowego) i znacznej większości etanolu odpowiada wątroba. Jeśli "na raz" podasz za dużo tych substancji, to wprawdzie wątroba je przetworzy w DNLG, ale zostaną wywalone na miejscu, oczekując na
@Roman_Polanski: Tak poczytałem o tym badaniu, i wychodzi na to, że wymagane badanie już kiedyś robiłem (kreatynina w surowicy), więc da się ustalić, jaki eGFR miałem po miesiącu na samym mięsie (około 2 miesiące wysokomięsnej, mniej-więcej 1kg mięsa na dzień). Jest to 106,25 - wynik prawidłowy (>= 90). Ale raczej zrobię w najbliższej przyszłości też; cholesterol też zrobię, żeby się pochwalić, czy dobiłem do 300 czy nie. ( ͡° ͜
@anonymous_derp: No więc po pierwsze: jak sam piszesz wraz z bogatotłuszczową dietą zwiększasz drastycznie ilość chylomikronów w osoczu. Te w reakcji z lipazą lipoprotein (Stwierdzono jej obecność w sercu, tętnicach wieńcowych, tkance tłuszczowej, śledzionie, płucach, rdzeniu nerki, aorcie, przeponie i gruczole sutkowym w okresie laktacji) oddaje kwasy tłuszczowe ww. tkankom, które (o ile nie biegasz codziennie maratonów) nie są w stanie przemienić ich w całości w energię, a to powoduje ich
Pobierz LojalnaLoja - @anonymous_derp: No więc po pierwsze: jak sam piszesz wraz z bogatotłus...
źródło: comment_vS4ojEfKW24AURgkWp8n8RrQSHyzo6Wk.jpg