Wpis z mikrobloga

elo :D
czy ktos z was podrozowal po #tajlandia #kambodza #wietnam i bylby w stanie mi cos fajnego doradzic, chce jechac pod koniec roku, interesuja mnie same fajne miejsca :D ale gdzie nie ma za duzo turystow, poprostu chcialbym zobaczyc jak ludzie tam zyja tak naprawde i sobie odpoczac nad #morze #plaza poleciec gdzies #samoloty #tanieloty nie mieszkac w hotelach 5***** ale tak normalnie sobie pozwiedzac :)
budzet w miare duzy, czas 2/3 miesiace
jak cos to priv moze?
#podroze #azja #azjatki
  • 40
  • Odpowiedz
@wi1qqqq: Tajlandia to Bangkok, pałac królewski i okolice, potem lot do krabi i plażowanie w Ao Nang. Kambodża to koniecznie Siem Reap, ale to wiadomka. Polecam tez w Phnom Penh zobaczyć pola śmierci i s21, ale te dwie atrakcje tylko jak masz mocne nerwy. Imo tylko to warto zobaczyć w PP.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: byłem w Tajlandii. 2 tygodnie podzieliłem mniej więcej tak:
5 dni na północy w rejonie Chiang Mai
5 dni na wyspie Ko Lanta (bardzo fajne snurkowanie w okolicy, lasy namodrzykańskie)
3 dni w Bangkoku
  • Odpowiedz
@yggdrasil: dzieki, tylko troche takie oklepane te miejsca, planuje bangkok tylko 1 dnia tam przyleciec, #!$%@? sie i pozniej wlasnie nie wiem, gdzies na wyspy phuket mi sie nie widzi za bardzo ale mam pozniej z niego lot do docelowej kambodzy :) i tam glownie planuje spedzic wiecej czasu :) i ja zwiedzic dokladniej, kupic motorek i nim az do han noi w wietnamie
  • Odpowiedz
@wojo: 3 dni w bangkoku? a co tam robiles?
widzialem wlasnie chiang mai, meeegaaaa foty, tylko czy tam nie ma za duzo turystow???
Ko Lanta zaraz obczaje, to bardziej imprezownia? czy cisza spokoj czil?
  • Odpowiedz
@wi1qqqq: jednak dwa dni byłem w Bangkoku + jeden dzień na Ayutthaya (była stolica, minaturowy Ankor Wat). Bangkok: zestaw standard, dużo ludzi, tłoczno. Wielka metropolia. Podobało mi się oceanarium w centrum handlowym oraz pałac królewski. Byłem też w paru świątyniach i tyle. Dzielnica chińska, indyjska bez szału. Fajnie przejść się po Kao San ale nie rezerwuj tam noclegu (strasznie głośno i mocno tandetnie).

Chiang Mai to głównie świątynie oraz byłem na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yggdrasil: @wi1qqqq: s21 to crap, strata czasu, Phnom Penh to lipa. Mi się podobał Batambang i kampot. Vietnam to tunele vietkongu koło Sajgonu, jaskinie, north loop. W Tajlandii lubię prachuap, koh samet i koh Chang.
  • Odpowiedz
widzialem wlasnie chiang mai, meeegaaaa foty, tylko czy tam nie ma za duzo turystow???


@wi1qqqq: w chiang mai jest właśnie najmniej obleganym miejscem gdzie jest coś do zobaczenia
  • Odpowiedz


@Instynkt: dzieki :) 1 dzien wystarczy tam? czy dluzej trzeba zarezerwowac? ktos mi pozniej polecal zeby pojechac do chiang rai ale tak po fotach nie widze tam nic specjalnego... byles? mozesz cos podpowiedziec? bo ogolnie opcja jest albo phuket albo chiang mai i pozniej kambodza... i wlasnie nie wiem co lepiej xD
dzieki wielkie za odp
pjona
  • Odpowiedz
Vietnam to tunele vietkongu koło Sajgonu, jaskinie, north loop


@Myrcin-: rozwin :D jaka jasknie trzeba zobaczyc? polecasz cos od siebie :D? jest tak jak w uncharted 4 xD?
  • Odpowiedz
@wi1qqqq: My robiliśmy w listopadzie 3 tygodnie:
Bangkok - 3 dni
Siem Reap i okolice w Kambożdy - 7 dni
Malezja - Kuala Lumpur - 3 dni
Ao Nang i okolice - 9 dni
Tak nam najlepiej (i najtaniej) wyszły loty pomiędzy poszczególnymi miejscami
Jak masz pytania to smiało
  • Odpowiedz
Malezja - Kuala Lumpur - 3 dni


@seledynowa_panienka: nie baliscie sie, ze ktos tam was zaszlachtuje za pocalowanie sie czy pokazanie nogi czy cos? tam chyba strasznie czy przesadzaja w internetach?

nooo ta Kambodza mnie najbardziej interesuje, glownie czy sa fajni ludzie tam? czy dogadam sie po angielsku lub francusku? ceny mniej wiecej znam, czy happy pizze probowalas xD? i czy tam tak bajkowo jak sobie wymarzylem? bylas w shinakouville?
  • Odpowiedz
w shinakouville


@wi1qqqq:
Jak dla mnie zbyt turystycznie, przez to tez drogo

Jak smigalem sobie na prowincji rowerem to mnie dziewczyny zaczepiały, gralem w wiosce w bilarda i ogolnie czill. Po angielsku sie nie dalo dogadac, zielsko sprzedaja na kazdym kroku, ale niektorzy sie boja, bo podobno robią naloty. Nawet w miejscach backpackerskich byl zakaz.

W Wietnamie jaskinie na polnoc od Hue, spory kompleks - kazdy cos znajdzie dla siebie.
  • Odpowiedz
@wi1qqqq: Przesadzają :) Jest sporo zakazów na mieście - całowanie, przytulanie, dotykanie itp. Pilnowaliśmy się, żeby nie dawać sobie buziaków i tyle :) Nie czułam się zagrozona w żaden sposób, a chodziliśmy wieczorami po mieście.
Kambodża mega sympatyczna! Ludzie cudni, jedzenie smaczne - najbardziej mi pasowało ze wszystkich miejsc. Dogadać się można bez problemu po angielsku, po francusku też czasem do nas zagadywali.
  • Odpowiedz
Kambodża mega sympatyczna! Ludzie cudni, jedzenie smaczne - najbardziej mi pasowało ze wszystkich miejsc. Dogadać się można bez problemu po angielsku, po francusku też czasem do nas zagadywali.


@seledynowa_panienka: zajebiscie to widziec :D mnie wlasnie jara na taka prowincje zajrzec, byc jedynym gringo :D popracowac sobie przy zbiorze ryzu :D spac w jakiejs chacie z drewna xD haha #!$%@? sie z tubylcami...
powaznie da sie po angielsku dogadac? ale to chyba
  • Odpowiedz
@wi1qqqq: Kambodza to syf, rozwarstwienie spoleczne. Kazdy chce Cie golic na hajsie, jedyne miejsce gdzie targowalem sie o obiad. W turystycznych miejsach dzieci handluja drobiazgami, ludzie probuja grac na litość, a 30% spolecznstwa ma iphone. Troche jak u ruskich z samochodami, a potem chodzeniem do sławojki
  • Odpowiedz
@Myrcin-: a dlugo tam byles? straszna historie ma ten kraj... czytalem troche i wiem po czesci jak jest ale tylko od jutubowych jutuberow :P chce sie na wlasne oczy przekonac, mam ziomka ktory ma firme budowlana i buduje tam jakies wielkie osiedle blokow czy cos :P i wlasnie mi opowiadal jakie tam roznice sa, ze na 1 ulicy dzieciaki a bosaka zebrza o kase, a ulice obok kazdy domek po 2
  • Odpowiedz