Wpis z mikrobloga

@wilk132: @turok2016 @Laaq @dzester @sanderus @wytrzzeszcz @pavlo92 @Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka

Tam jest czujnik założony przez Miasto Wspólne, jak darliśmy koty z UM Gdynia, które twierdziło że mamy najlepsze powietrze w kraju, to skorzystaliśmy z zaproszenia FRAGu i zamontowaliśmy 5 czujników w Gdyni - wtedy były tylko trzy na całe miasto, założone w 2002 r. gdzieś po lasach i dawały świetne odczyty.

Najpierw taki jeden wiceprezydent miasta od innowacji (M.Guć) stwierdził, że czujniki airly są niewiarygodne, a następnie miasto w ślad za nami zrobiło oparte o tę samą tech. własne czujniki. I teraz od listopada mamy tych okresów 12-15 h po 2-4
  • Odpowiedz
@Menelutor co do redy to się średnio zgodzę. Wcześniej mieszkałam w Weju i jak przejeżdżałam przez Redę to nie widziałam problemu a odkąd się przeprowadziłam i przejeżdżam przez Rumię i redę kilka razy w miesiącu to razem z niebieskim nie możemy wyjść z podziwu jakie tam jest powietrze. Zazwyczaj mega zadymienie, śmierdzi itp. Ale to pewnie kwestia tego, że przy 6 jest mega dużo domów jednorodzinnych. Też często jest tak, że
  • Odpowiedz
@Yankumiii: Wszędzie są gorsze i lepsze dni ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale fakt że dużo zabudowy jedno i wielorodzinnej plus do nie dawna jedyna droga do Rumii robi swoje.

Kiedyś nie było tak tych pomiarów wiec mówię tak mniej więcej że było w miarę ok. Dużo też jeździłem "obwodnicami" czyli obwodowa i drogowców i tam też inne warunki.

A w którą stronę przeprowadzka?
Ja też jakiś
  • Odpowiedz
okolice Straszyna


@Yankumiii: A to fajna okolica, zwłaszcza po otworzeniu tunelu.

Ja się udałem bliżej morza i to jedna z lepszych decyzji. Po pierwsze wiatry po drugie 0 kominków wiec nigdy nie było jeszcze nawet na pomarańczowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz