Wpis z mikrobloga

#emigracja jak myslicie jezeli zarabiam w pl 3k+ z lekkimi nadgodzinami w lajtowej robocie na produkcji to jest sens emigracji do #holandia ,albo #uk ?
Bo z tego co czytalem to w uk albo w holandi na magazgnach czy pracach produkcyjnych trzeba #!$%@? jak kon na akord i to wszystko za minimalna albo ciut wiecj. A no i jeszcze dochodzi niepewnosc bo oczywiscie nie wiadomo ile h w tyg sie bd pracowalo... A jakie sa wasze odczucia?
  • 13
  • Odpowiedz
@Ziomek420: jak mieszkałem w UK to fajniej mi się żyło za ichnią minimalna krajową niż długo potem w Warszawie za pensje juniora programisty.

Tylko: żadnych agencji i mieszkania z polska patologia-agencje tylko lokalne-ja mieszkałem u brata.

Polecam pomyśleć nad zrobieniem doświadczenia w PL-ja szukałem w UK bez doświadczenia i ze średnim językiem roboty w IT i nikt mnie nie chciał. Wróciłem do PL, zrobiłem studia, 10lat expa i teraz znalazłem kontrakt
  • Odpowiedz
Brat na fabryce zarabia powyżej tych 40k rocznie.


@TheresNoGodButMe: To jest tzw. dowód anegdotyczny. Wiekszosć na fabryce zarabia mniej niż 22k rocznie.

ze jak podaje ile bym chciał zarabiać polskim rekruterom to odpisują „takie zarobki na polskim rynku są nieosiągalne”


Ja mam w drugą stronę, w PL zarabiałem tyle, że UK nie było w stanie zaoferować konkurencyjnej stawki.

@Ziomek420:
Przy takich zarobkach nie opłaca się przenosić, nie podniesie to standardu
  • Odpowiedz
@Dentka7: mieszkam z rodzicami jest to moja pierwsza robota po lo, czyli jednak nie warto... Kto by pomyslal ze sie tak rozwinie gospodarka w pl ze nie bd sie oplacalo zagranice wyjezdzac ;D
  • Odpowiedz
Kto by pomyslal ze sie tak rozwinie gospodarka w pl ze nie bd sie oplacalo zagranice wyjezdzac ;D


@Ziomek420: W niektórych zawodach to obcokrajowcy zaczynają przyjeżdzać do Polski. W Warszawie żyje bardzo dużo Brytyjczyków ze względu na niskie koszty i bardzo dobre zarobki.

A jak mieszkasz z rodzicami, to na pewno miałbyś gorszy standard :)
  • Odpowiedz
@Ziomek420: Głownie żeby zaoszczędzić na przyszłość lub jeśli pracujesz w zawodzie w PL w którym nie ma perspektyw.

W UK mimo wszystko zarabiasz więcej, więc jesli tylko obniżysz swój poziom życia (np. wynajmiesz pokój na spólke z 4 osobami i będziesz jadł najtansze jedzenie i nigdzie nie bedziesz wychodził) to będziesz w stanie zaoszczedzic np. 3000zł czyli tyle ile w PL zarabiasz. Ludzie wyjeżdzają na 2-3 lata, żeby oszczedzić np. na
  • Odpowiedz
@Dentka7:

Ja mam w drugą stronę, w PL zarabiałem tyle, że UK nie było w stanie zaoferować konkurencyjnej stawki.


Ale pojechałeś czy nie?
Jw: mi się łatwiej żyło w UK za 1k GBP niż w Warszawie za 5k.

Oprócz kosztów życia tu trzeba włóczyć sporo innych rzeczy typu: jakość usług publicznych, edukacji, służby zdrowia, perspektywy rozwoju.

Owszem dowód anegdotyczny, ale to nie jest pojedynczy przypadek.Oprócz ludzi, którzy tam jadą na 3
  • Odpowiedz
Ale pojechałeś czy nie?


@TheresNoGodButMe: Mieszkałem kiedyś w UK, a dokładniej w Londynie przez pare miesiecy. Poziom życia obniżył mi się względem Warszawy. Gdy wszedłem na seniorską stawkę w Wawie to już nigdy UK nie było w stanie mi zaoferować stawki, dla której bym sie przeprowadził.

Jw: mi się łatwiej żyło w UK za 1k GBP niż w Warszawie za 5k.


Nie wierzę. Albo prowadzisz propagandę albo wymyslasz. Za 1k GBP
  • Odpowiedz
Mieszkałem kiedyś w UK, a dokładniej w Londynie przez pare miesiecy.

Jw: mi się łatwiej żyło w UK za 1k GBP niż w Warszawie za 5k.

Nie wierzę. Albo prowadzisz propagandę albo wymyslasz. Za 1k GBP nie da się zyć w UK,


@Dentka7: Londyn to spaczone podejście. Ceny (przede wszystkim wynajmu mieszkania) nie raz x4 albo x5 wobec innych części Anglii, albo mniejszych miejscowości ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz