Wpis z mikrobloga

@Tymariel: Uważaj, bo to najprawdopodobniej ''szczęście początkującego'', a nie zasługa ponadprzeciętnych zdolności. Łatwo stać się zbyt pewnym siebie kiedy rynek nas słucha i uda się sporo zarobić. Musiałeś podjąć niemałe ryzyko, żeby taki wynik wykręcić w 2 tygodnie, innej opcji nie ma. Gratuluję, ale nie poprzestawaj na tym i skup się na dalszej edukacji, bo to dopiero Twój początek.
@Dzejkop566: jak zobaczyłem jak apple spadło do 145 nie mogłem się powstrzymać by nie kupić. Teraz sprzedane za 166. W tym czasie ciagle rosło a zarobek z dnia na dzień wrzucałem do puli i rosło jeszcze szybciej
@Tymariel: Teraz jest dzicz, kto obkupił się w dołkach ten wygrał życie. Za kilka dni mają wznowić buybacki jeszcze. Ale ryzyko korekty coraz większe, najprawdopodobniej gdzieś w okolicach średniej 200 dniowej będzie na SP500.

A pisałem jakoś w listopadzie żeby nasz rodzimy WIG20 kupować, wskazałem dokładny dołek nawet. To nie wierzyli i wyśmiali że recesja i kryzys. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tymariel: Buybacki - skup własnych akcji przez spółki, powinny pomóc we wzrostach
Korekta - potocznie o spadkach, po wzrostach (albo na odwrót)
SP500 - indeks 500 największych spółek amerykańskich, praktycznie każde akcje mocno korelują z tym indeksem, albo rosną wszystkie spółki, albo wszystkie spadają. Dlatego nawet jeżeli mówisz, że grałeś na akcjach Apple to powinno interesować Cię SP500, to jest rynek bazowy i nadaje rytm giełdom na całym świecie
Średnia 200