Wpis z mikrobloga

Witam, mam takie pytanie, troche siara ale kto pyta nie błądzi xd. Niedługo mam zamiar pojechać na pare dni do Węgier (będzie to pierwszy raz za granicą). Transport ogarnięty, plan co pozwiedzać itp. itd. też. Zastanawia mnie tylko kwestia hajsu, nie tylko w Węgrzech ale ogólnie w Europie. Wiem ile mniej więcej bym tam wydał ale nie chciałbym brać przecież równej kwoty bo nie wiadomo co się wydarzy. Mam konto w nest banku, tam można jakąś kartę wyrobić którą normalnie będe mógł płacić i wypłacać pieniądze z bankomatów? Czy może Polska karta zadziała? Coś słyszałem o tym revolut, czy mógłbym tym płacić w sklepach i wypłacać z bankomatów? Proszę o ogólną pomoc xd
#pytanie #pomocy #kiciochpyta #podroze #podrozujzwykopem #nestbank #revolut #wegry
  • 8
  • Odpowiedz
@DavyX: imo revolut najlepsza opcja, instalujesz sobie aplikacje na telefon, wyrabiasz kare za darmo, przelewasz zł i w momencie kiedy płacisz za granicą to automatycznie następuje przewalutowanie na daną walute itp. Z bankomatu tez spokojnie wyplacisz tylko musisz uważnie czytać podczas wypłaty czy jest pobierana prowizja czy nie :)
  • Odpowiedz
@napraw_tagi: @xb0bekx: jeśli dobrze rozumiem:
1. Kantor - wymiana w kantorach jest w miare spoko jeśli jest dobry kurs (ale raczej nie chce chodzić z gotówka non stop więc odpada)
2. Karta Visa, PLN - mogę wypłacać (wtedy może dość jakaś opłata i koszt przewalutowania) i płacić w sklepach kartą (ale za to też mogą być jakieś opłaty)
3. Karta Visa, EUR - dobra opcja jeśli w danym kraju płaci
  • Odpowiedz
Co do kart w PLN i platności tam to pewnie mogłbyś płacić, ale jest to imo nie opłacalne bo banki zawsze maja gorsze kursy, plus pewnie jakas prowizja. Zawsze mozesz zadzwonić do swojego banku i sie dopytać jak to dokładnie wyglada :)

Co do revoluta to mozesz albo trzymać te pieniądze w złotówkach i przewalutowanie nastąpi w momencie płatności po danym ich kursie. Mozesz tez przelac złotówki i wymienić je na wegierską
  • Odpowiedz
@DavyX: jeśli nie masz polskiej karty debetowej w Envelo, Pekao lub Getin (tutaj tylko Visa) to nie płać nią za granicą. Jeśli masz któreś z powyższych to możesz olać Revoluta i płacić normalnie debetową.
  • Odpowiedz
@DavyX: płaciłem na Węgrzech revolutem
bez problemu
również wypłata z bankomatu bez problemu
oczywiście zwykła debetówką z każdego banku tez możesz placić ale na pewno będzie drożej
  • Odpowiedz
@DavyX: Jeżeli nie jest to miesięczny pobyt na Węgrzech to nawet nie chciałoby mi się bawić w revoluta, zakładam że nie zamierzasz wydawać tysięcy, więc możesz płacić zwykłą kartą...
  • Odpowiedz