Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 122/150

Halston Catalyst for Men (1994)

Na samym początku pragnę podziękować @dyniel który to wysłał mi resztki Catalysta zza granicy abym mógł je sprawdzić i ocenić. Aż się wzruszyłem, bo uwielbiam takie zapomniane zapachy :)

Na dole jest link do parfumo.net gdzie możecie zobaczyć listę składników z ilu zrobiony jest Catalyst. Naliczyłem ich 38, masakra co nie? Tak do właśnie połowy lat 90 to wyglądało mniej więcej, nie pierdzielono się w tańcu jeśli chodzi o nuty i żeby osiągnąć cel mieszano czasem tyle ile się tylko da, a minimalizm zdecydowanie nie był tym na co stawiano. Pierwsze skojarzenie po powąchaniu tego Halstona to Jil Sander Man I zwany też Man Pure, którego opisywałem na święta i ostatecznie bardzo wysoko oceniłem. Halston ma aromat bardzo podobny jednak wydaje się bardziej delikatny i nie aż tak bezpośredni jak Sander. Aromat Catalysta jest ciężki do zdefiniowania bo to perfumy bardzo złożone podobnie jak Man Pure. Według mnie najbardziej wyczuwalne są tam zioła, przyprawy i kwiaty, ale by dostrzec poszczególne nuty to już ciężko i to raczej zadanie dla znawców do których ja się nie zaliczam. Wszystko w tych perfumach jest lekko słodkie i przyprawowo-ostre, taka pikanteria na bazie mydełka, w starym stylu znanym z lat 80. Dzisiaj już takich zapachów się nie robi, więc z pewnością nie każdemu by podpasowały, chociaż idę o zakład, że @boa_dupczyciel który lubi Jil Sander Man Pure byłby zadowolony.

Eleganckie, pasujące do białej koszuli, chociaż całkiem uniwersalne i na co dzień też byłyby świetną opcja na czyjś signature scent gdyby tylko były łatwiej dostępne. Jeśli kogoś może przerażać moc Jila to męski Catalyst byłby dobrą alternatywą, ja w obu świetnie się czuje i mógłbym je nosić na zmianę, Parametry są więc bardzo w porządku. Obecne ceny, które są za niego wołane są z pewnością nieadekwatnie duże bo są już dawno temu wycofane ale kiedyś, tym za a co je bardzo ceniono była właśnie bardzo niska cena i jej stosunek do wysokiej jakości jaką nam prezentowały.

typ:spicy-woody
zapach: 7,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 6,0/10
cena: 250 zł za 50 ml na ebayu. W Polsce praktycznie nie do dostania.
https://www.parfumo.net/Perfumes/Halston/Catalyst_for_Men_Eau_de_Toilette
https://www.fragrantica.com/perfume/Halston/Catalyst-for-Men-3691.html
drlove - #150perfum #perfumy 122/150

Halston Catalyst for Men (1994)

Na samym p...

źródło: comment_aVPgn2YXvawQXbF9JWblWErpVtOvaMt1.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz