Wpis z mikrobloga

@Lorenzo_von_Matterhorn: bo jak chcesz oddać w innym miejscu niż pożyczałeś to się robią problemy, zwłaszcza jak to ma być inny kraj. Bo auta segmentu C/D są drogie.
A dla mnie ostatnio całkiem odpada przy wyjazdach całą rodziną, bo większość wypożyczalni się nie zgadza na kierowcę poniżej 25 lat.
  • Odpowiedz
@Neoplan: jak dla mnie taka średnia opcja. Kamper ma tę wadę, że albo go masz (co jest w #!$%@? drogie) albo go pożyczasz, co też tanie nie jest. W Europie w większości krajów jest zakaz biwakowania gdziekolwiek, można zarobić mandat 500E, a miejsce nie raz kosztuje tyle, że można wynająć sobie obok domek xD
I jak chcesz się zatrzymać to musisz rozstawiać cały majdan a z rana go zwijać xD
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Mam na spółkę z teściem i szwagrem. Zrzuta była po około 10 tys euro. On wygląda jak normalny mercedes vito i tak też się prowadzi. Czyli jak osobówka. Takim wielkim kamperem z budą też bym nie chciał jeździć.
Wbrew pozorom wynajęcie domku wcale nie jest wygodniejsze jak musisz wszystko składać, wyjmować, pakować, rozpakowywać. Jest wiele tanich/darmowych parkingów w różnych krajach, a co do zakazów, to jak robisz to gdzieś
  • Odpowiedz
a co do zakazów, to jak robisz to gdzieś na zadupiu na jedną noc, jesteś grzeczny i nie śmiecisz to absolutnie nikt Ci nic nie zrobi.


@Neoplan: ta jasne, każdy tak mówi aż w końcu Polizei nie nałoży 500 euro kary i rura mięknie. Poza tym ten kamper nie ma łazienki, srasz jak zwierzę po krzakach? xD
  • Odpowiedz
@Neoplan: no tak średnio to legalne xD
Dwa- jak przyjdzie zapłacić to ten sport okazuje się drogi. I zawsze pozostaje kwestia wygody i higieny. Auto to niewielka kubatura i średnio fajnie się w nim śpi. Ja totalnie nie rozumiem tej zajawki. Jeszcze przyczepa ma jakiś sens, bo nie jest droga i można podpiąc pod dowolne auto, ale kampery dla mnie to zawsze był hiv niczym uber xD

  • Odpowiedz
@Neoplan: booking, airbnb i tak dalej xD
Dla mnie optimum to 4*, ale takie prawdziwe. Nie płacisz dużo a masz naprawdę fajny standard. Można odpocząć.
Wycieczki kamperami to są fajne jak ktoś ma gówno pracę albo jest studentem i nie musi odpoczywać. Ja sobie nie wyobrażam #!$%@?ć u siebie w pracy i później podczas urlopu też się męczyć, tylko że w aucie.
Z drugiej strony ludziom też nie idzie wytłumaczyć,
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Ja pracuję umysłowo, nie potrzebuję fizycznie odpoczywać. ;) 4* mam w domu na co dzień. ;) Camper jest głównie teścia, ja teraz zbieram się do zakupu auta wyprawowego (terenówka z namiotem dachowym itd.) żeby jeździć po Rosji, Gruzji itd.
  • Odpowiedz