Wpis z mikrobloga

Czołem rowerowe Mirki, noszę się z zamiarem wymiany kół w moim focusie, te które dostałem do roweru nie są nic warte, mój budżet to 1000 zł +/- 100 zł, i w zasadzie mam 3 opcje:
1. Daveo, dostałem propozycję z Daveo kół złożonych na obręczach DT 460, piastach, DT 370 za 920 zł.
2. Fulcrum Racing 5 c17, w cenie ok 1050 zł, nowy model wagowo podobne do kół z daveo
3. Campagnolo Scirocco 35mm, za 1100 zł ok 100 gram cięższe od 1. i 2. natomiast tutaj kusi trochę ten wyższy stożek 35 mm względem 23 w DT i 25 w Fulcrum.

Zależy mi na tym żeby koła były przede wszystkim wytrzymałe, jestem raczej cieższym kolarzem 80+ i mam już dość ciągłego centrowania moich dotychczasowych kół. O ile Campa i Fulcrumy podają że waga max do 110 kg daveo na stronie podaje do 90 kg.
Z tego co się zorientowałem wszystkie wymienione opcje będą miały łożyska maszynowe, więc powinny się lekko kręcić, różnica może jeszcze wystąpić w sztywności kół tutaj nie mam żadnego rozeznania w temacie.

Proszę o podpowiedź co będzie dla mnie najlepsze.

#rower #szosa #kolarstwo #kola
  • 14
  • Odpowiedz
@Mentos1: też bym się skłaniał ku campagnolo, jeszcze pytanie czy jest to twoja docelowa waga, jeśli tak to nie ma sensu brać daveo bo będą na styk i może być problem którego chcesz uniknąć
  • Odpowiedz
Fulcrum Racing 5 c17


@Mentos1: mam w wersji disc pod sztywne osie, kupiłem jakoś po premierze, chyba w sierpniu, a przed nimi latałem na kołach składanych też z komponentów DT, ale trochę innych (piasta DT 350 i obręcze mtb).

Fullcrumy wyglądają świetnie, kręcą się elegancko, przyspieszają/skręcają super, ale jakie to niekomfortowe, szok. Czuć każdą szparę w asfalcie i każdą zmianę nawierzchni. A jeżdżę na 28mm @ 5-6bar (tubeless) + rama z
p.....o - > Fulcrum Racing 5 c17

@Mentos1: mam w wersji disc pod sztywne osie, kup...

źródło: comment_I0EGIosJ66YPsrVOyPZaGtxIdQbUbEHo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mentos1: aaa - super ważne - tubelessują się mega beznadziejnie. Z żadnymi kołami się tyle nie namęczyłem co z tymi Fullcrumami - ze 2 dni siedziałem. No ale jak już siadło tak siedzi do dzisiaj.
  • Odpowiedz
@Mentos1: ja mam te koła i jestem z nich bardzo zadowolony. Przejechałem trochę ponad 4kkm na nich i tylko lekko trzeba podcentrować tylne koło - a z rowerem i bidonami ważę ponad 110kg :)
  • Odpowiedz
@Mentos1: Nie posiadam tych chinczyków, więc nie wiem jak się sprawują, ale opinie kupujących są pozytywne. Widać, że niektórzy kupujący są z polski, więc może udałoby Ci się z nimi skontaktować po więcej informacji.
A no i piasty novateca, więc po kraksie zawsze można wymienić tylko obręcz.
http://bit.do/eHawu
PS: Fajna waga kół.
  • Odpowiedz
@Mentos1: co do tych kół co podałem wyżej - moim zdaniem warto dopłacić jeszcze te 200zł - fakt że całość na DT Swiss, do tego piasty straightpull 350tki a stożek 32mm już zaczyna wyglądać jakoś na rowerze :)
  • Odpowiedz
na Boga człowieku załóż dwa takie same koszyki na bidon bo będziesz się w piekle smażył


@vlodek2532: a można mieć dwa z tego samego modelu ale w różnych kolorach? ;)

@Mentos1: W razie czego masz na niższym stożku dostępne trochę tańszy (i lżejszy) zestaw też cały na DT.
  • Odpowiedz