Wpis z mikrobloga

szpachla mi odpadła, chyba podczas mycia auta :/ ile za zrobienie tego mi wyjdzie? nie chodzi mi o malowanie całego elementu tylko tam gdzie widać gołą blache bo na razie z kasą krucho na wydatki rzędu 300 zł.. Jak kupie k2 do cynkowania w spreju to takie zabezpieczenie starczy? nie chce żeby mi to pordzewiało eh

#mechanikasamochodowa #blacharstwo #lakiernictwo
hakr - szpachla mi odpadła, chyba podczas mycia auta :/ ile za zrobienie tego mi wyjd...

źródło: comment_b0KPFbGuNKLSz8sHYNAaH7GoJXv2IjlS.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proponuję oczyścić, odłuścić, wyrównać szpachlą i zamalowac sprayem. Spróbuj w motoryzacyjnym dokupić małą puszkę sprayu po kodzie lakieru. Kolor będzie się różnić bo stare auto ma już spłowiały lakier, ale nie będzie już się tak rzucać w oczy
  • Odpowiedz
@absoladoo: tak zrobię, ale jak zrobi się cieplej bo niestety nie mam garażu a na takiej pogodzie myślę że nie warto nawet próbować. Polecisz coś na zabezpieczenie przez korozją do czasu zrobienia szpachli?
  • Odpowiedz
Przez tak krótki czas nie stanie się nic takiego czego potem nie usuniesz :) daj losowy lakier, ale farbę tak żeby odciąć dostęp tlenu i wody
  • Odpowiedz
@Ivbbc: kurde te brązowe plamki nie wyglądaja mi na rdze bo paznokciem normalnie schodzą, chyba wystarczy jak pościeram je papierem ściernym?
  • Odpowiedz
Jak porządnie wyczyścisz i nie ma dziur to wystarczy. Najlepiej papier na wiertarkę albo szlifierkę. Nie szczotką.
  • Odpowiedz
Czy novola znajdziesz tego nie wiem. Na pewno w pobliskiej mieszalni lakierów albo motoryzacyjnym. W Casto większość podkładów to akrylowe. Nie zabezpieczają one przed korozją. 3-4 warstwy co kilka-kilkanaście minut (aż podeschnie i będzie matowy).
  • Odpowiedz