Wpis z mikrobloga

Witam!

Czy ktoś ma pomysł jak w transakcji VA01-ZOR i po wpisaniu numeru zleceniodawcy oraz odbiorcy materiału zapisać kilka wariantów dla różnych odbiórców? Chodzi o uniknięcie pomyłki przy wpisywaniu numeru odbiorcy a przy zapisanych wariantach po prostu uruchomiłbym porządany wariant z automatycznie wpisanymi wcześniej numerami zleceniodawcy i odbiorcy.
#sap
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@owocbananowca: ctrl+s zapisuje mi zamówienie przydzielając mu numer a tego nie chce :) Moze napisze prosciej, powiedzmy ze czesto wypisuje zamowienie dla odbiorcy 123456 i 123465. Nie chce sie pomylic przy wpisywaniu numeru wiec chce utworzyc szablon/wariant gdzie wchodzac w transakcje VA01 bede mogl wybrac stworzony wczesniej szablon dla odbiorcy 123456 i drugi szablon dla odbiorcy 123465. Klikajac np na szablon 123456 automatycznie podstawia mi sie ten numer odbiorcy.
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: Tworzenie z referencja zadziala jesli wczesniej utworze zamowienie dla konkretnego odbiorcy i zapisze je a sap przydzieli temu zamowieniu numer. Wtedy jako referencje musze podac numer wczesniej utworzonego zamowienia a tego rowniez nie chce bo w dokumentach ksiegowych bedzie sie zaczytywal numer zamowienia podanego w referencji.
  • Odpowiedz
Wtedy jako referencje musze podac numer wczesniej utworzonego zamowienia a tego rowniez nie chce bo w dokumentach ksiegowych bedzie sie zaczytywal numer zamowienia podanego w referencji.


@SzejsiontGroszy: Nie jestem konsultantem, więc mogę się mylić. Wydaje mi się jednak, że do tego, co ma się przenosić pomiędzy danymi typami dokumentów przy tworzeniu z referencją, jest specjalna konfiguracja w SD. Kopiowanie do SD-FI też raczej ma swoją konfigurację. A już w ogóle
  • Odpowiedz
@SzejsiontGroszy: zerknij czy mozecie kupic licencje na GuiXT od Synactive.com da sie ustawic parametry na ekranie ktore po wybraniu przez uzytkownika zostana skryptem przekopiowane do ekranu tworzenia zlecenia sprzedazy. Licencja jest wymagana dla komponentu InputAssistant. Dla ulatwienia i oszczednosci jako ze licencje nalezy wykupic per stacja robocza, mozna uzyc serwera do trzymania skryptow globalnie, w rejestrze na dedykowanej stacji nalezy podmienic sciezke do listy skryptow i w ten sposob 1
  • Odpowiedz