Wpis z mikrobloga

Sąsiad chce przeciągnąć kabel elektryczny w ziemi przez moja działkę - która jest teraz pusta. Akurat jest taka sytuacja, że wybudował nowy dom obok mojej działki. Zapytał mnie o pozwolenie, ogólnie nie chce robić żadnych problemów, ale czy ja potem mogę o to mieć jakieś trudności np. w budowie domu? Czy coś innego na co musze zwrócić uwagę? #budownictwo #nieruchomosci #energetyka #elektryka #geodezja
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kankosek jak przewód pojdzie w miejscu, w którym bedziesz chcial w przyszłości postawić dom, garaz, plot, altane itp. to tak glebokosc ułożenia to chyba 0,6 m, przewod jest w peszlu, mozesz zazyczyc sobie wiekszej głębokości i taka trase, ktora nie będzie kolidowac z inna infrastruktura w przyszłości, zorientowalbym sie tez, czy moze w umowie byc zapis, ze Twoja decyzja moze byc odwołana, ze bedzie na Twoich warunkach i w przypadku jak
  • Odpowiedz
@kankosek: daj mapkę działki i narysuj drogę kabla.
ogólnie kabel powinien być prowadzony blisko granicy żeby nie utrudnić przyszłej zabudowy działki.
Dowiedź się jaki to ma być kabel czy do licznika czy od licznika. bo kabel do licznika będzie należał do energetyki i w przypadku jego awarii wchodzą na twoją działkę i ryją wszystko na około żeby to naprawić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Silikon od słupa do skrzynki z licznikiem. Kabel prowadzony będzie prawdopodobnie zaraz przy rowie. Dokładnie będę wszystko widział tak naprawdę w sobotę.
  • Odpowiedz
@kankosek: Teraz chcesz żyć w zgodzie, a za 10 lat będzie w drugą stronę.
1. Zastanów się jaka trasa będzie najmniej zajmowała Twoją działkę.
2. Pamiętaj, że awaria jego kabla wiąże się z kopaniem rowu, czyli jak sobie posadzisz złote maliny, to je wykopią.
3. Zrób sobie dobrą umowę na użyteczność gruntu i warunki jakie stawiasz w przypadkach awaryjnych (patrz punkt 2.).
4. Jak możesz to ustal jak największą głębokość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kankosek: z tego co rozumiem to tak naprawdę to energetyka chce przekonać Twoja działkę zbyt sąsiad mógł się podpiąć do sieci. Sąsiad jest niejako pośrednikiem.
Moim zdaniem zgodę daj ale najpierw skonsultuj z jakimś geodeta trasę. Bo ew. inne media trzeba odsunąć i nie można zbudować tego kawałka. Zazwyczaj najlepiej jest poście blisko granicy lub w drodze / na podjeździe.
Jeśli nawet energetyka będzie musiała kopać u Ciebie to ma
  • Odpowiedz