Wpis z mikrobloga

@adam-nowakowski: oj oj chyba będzie przerwa w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zgłoszonka lecą, ciśnij dalej.
Getta żydowskie w odniesieniu do WW2 kojarzą się jednoznacznie. Jako miejsca koncentracji ludności żydowskiej przez nazistów. No albo odwrotnie, bo już sam nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adam-nowakowski:

a co za tym idzie za wszystkie zbrodnie popełnione na tym terenie odpowiedzialni są Niemcy


to jest dyskusyjne, bo wszyscy Niemcy czy niektórzy? Nie każdy Niemiec był odpowiedzialny za Holokaust. odpowiedzialni byli naziści (ewentualnie można pisać: niemieccy naziści)
Jeżeli nie chcemy aby Polaków ktoś oceniał na podstawie tego co robią niektórzy Polacy to sami tez nie zrównujmy wszystkich Niemców do nazistów. Szczególnie, że w samych Niemczech też byli ludzie którzy
@dziaru: Ty w ogóle rozumiesz to co sam piszesz? I jedyne na co cię stać to donosy? Bo na pewno nie na formułowanie merytorycznych argumentów w dyskusji, na to jesteś ewidentnie zbyt głupi. Zresztą po co ja na ciebie strzepię klawiaturę bęcwale. Z mojej strony EOT i PLONK. Żegnam.

oj oj chyba będzie przerwa w pracy


I jeszcze te obrzydliwe insynuacje i kłamstwa. Na to was tylko stać lewuski - na
@za_niemca_bylo_lepiej: serio? a jakbyś usłyszał np "Kongijskie obozy zakłady" to nie założył byś od razu że skoro są "kongijskie" to pewnie Kongo za nimi stoi? bo myślę że 99.9% tak by to zrozumiało. Obozy zakłady w Kongo już ostawia pole na domysłu. Precyzyjne wyrażenie to powinno być Niemieckie Nazistowskie Obozy Zagłady w Polsce i nawet z tym nie dealuj.
@za_niemca_bylo_lepiej: "Większość" to za mało, gdy mówimy o świadomości autorstwa jednej z największych zbrodni w nowożytnej historii. Prawda powinna być jasna i bezdyskusyjna. Fajny nick w ogóle teraz zauważyłem.. żyłeś w czasach niemieckiej okupacji? granice są otwarte możesz wyjechać jak tak dobrze Ci "pod niemcem".
nie każdy Niemiec był nazistą. Nie każdy nazista był Niemcem. Mógł być np. Polakiem. Masz jakieś dowody na nieprawdziwość tego stwierdzenia?


@za_niemca_bylo_lepiej: Ty chyba jednak nie trollujesz, tym bardziej współczuję. Wyjaśnię Ci więc na przykładzie z obrazkiem: Jeśli nasz jakże memiczny prezydent wraz ze swoim sprawującym aktualnie władzę nad Polską zapleczem postanowią wysłać na orbitę stację kosmiczną Sarmata-1 i to im się powiedzie, to będzie to polska stacja kosmiczna. Niezależnie od
@TwoWolves: Szczerze? Gdybym usłyszał Kongo death camps (bo tak by to brzmiało) to nie zakładałbym że prowadzą je Kongijczycy. Na pewno założyłbym że pewnie są na terenke Kongo, ale to tyle bo nic o tym temacie nie wiem. Moim zdaniem to nie jest najlepszy przykład, ale piszę jak ja bym to zrozumiał.