Wpis z mikrobloga

Macie jakiś pomysł, gdzie mogę zgłosić reklamację / zażalenie / cokolwiek odnośnie usług Poczty Polskiej i uzyskać odszkodowanie?

Przesyłka została wysłana 11 grudnia, dostałem ją 29 grudnia, czyli po OSIEMNASTU dniach, pomimo, że specjalnie dopłaciłem za PRIORYTET.

Poczta Polska odrzuciła moją reklamację, uznając, że czas dostarczenia przesyłki jest tylko szacunkowy. Chcą, żebym się odwoływał pisząc list i wysyłając go pocztą, ale nie zamierzam ponosić już kolejnych kosztów. Mam jednak ochotę podrążyć tę sprawę, bo delikatnie mówiąc trochę mnie ta sprawa zirytowała.

#pocztapolska #poczta
salaparadise - Macie jakiś pomysł, gdzie mogę zgłosić reklamację / zażalenie / cokolw...

źródło: comment_MU6w4Okx9Sg1PgAeLBIV5xnVqBKVwFkX.jpg

Pobierz
  • 5
@salaparadise: Jak widać to norma, że nie zostawiają nawet awizo a w systemie oznaczają sobie, że próbowali dostarczyć. Czasami też wrzucają samo awizo bez próby dostarczenia przesyłki. U mnie obecnie za każdym razem robią takie wałki. A przesyłka jak zwykle znajduje się na poczcie. Albo zatrudniają oszustów albo nikt nie chce już pracować w tej firmie i biorą zatrudniają każdego.
@salaparadise: napisali, że awizo było 22.12.
Przesyłki mają różne terminy, obecnie faktycznie paczka pocztowa priorytet ma jedynie szacowany termin, w którym powinno dotrzeć 80% takich paczek, pozostałe 20% mogą później. Prawda, mogliby to jaśniej podawać.

Żeby móc szybciej reklamować oraz dostać odszkodowanie należy wybierać inny rodzaj paczki np. paczka mini priorytet.
@salaparadise:
Nawet jakby ci uznali reklamację dostałbyś tylko różnicę pomiędzy paczką pocztową priorytetową a ekonomiczną (całe 1zł). To jedyne odszkodowanie jakie przyznaje Ustawa Prawo Pocztowe.

Oczywiście możesz się odwoływać, nie powinno to nic kosztować (poza kosztem papieru i tuszu lub długopisu).
@pcela: zapis o zwrocie dopłaty za opcję priorytet dotyczy przesyłki listowej rejestrowanej najszybszej kategorii, chyba nie ma podobnego dla paczki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wkto:
Tak, rzeczywiście nie ma takiego zapisu odnośnie paczek, ale czasem Poczta potrafi zwrócić różnicę pomiędzy paczką priorytetową a ekonomiczną.