Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki,
Od jakiegos czasu troche tutaj siedze i czytam wiec wypadalo założyć konto ;) Powód dosyć ważny jak dla mnie więc myślę, że warto (może ktoś rzuci jakąś ciekawa radą/pomyslem)

3 rok studiów na karku, juz od 2 lat pracuje w zawodzie także doswiadczenie zbierane mocno ;)
#korposwiat tylko, ze w #transport.

Praca luzna, bo glownie sobota i niedziela, czasami czlowiek przyjdzie pomóc w tygodniu (ostatnio to srednio po 100- 120h/msc).
Ale nie o tym chciałem...

Zwolnila sie posada na stanowisku, ktore ogarniam lepiej nawet od osob, które pracuja full time i teraz sytuacja wyglada tak, ze na ta umowę co mam teraz (w #!$%@? korzystna dla mnie, tylko, ze umowa zlecenie) mam 30zl BRUTTO za godzinę.

Jak sie okazalo firma zlapala bol dupska jak po sobotniej kac kupie poprzedzonej kebsem o 3 nad ranem, ze nie moge tyle zarabiac na full time.

Zaproponowali 3k NETTO na normalną UOP i 3 miesięczny okres probny, bo wiecej obowiazkow itd (chca wiedziec czy ogarne) (pracuje tam juz jakies 1.5 roku) trochę sie #!$%@? na taka oferte biorac pod uwage fakt, ze teraz mialbym ok 4k -4.5k na reke (na obecnej umowie+ status studenta).

Myślicie, ze warto brać te 3k, pozniej wołać o podwyżkę po 3 miesiącach czy twardo zostac na tym co mam teraz (znajac zycie i firme jak bedzie nowa osoba, to i tak będą chcieli zebym jej pokazal co i jak)? Wiąże sie to z przejściem na indywidualny tok studiów #logistyka

Mam w przyszłym tygodniu dac odpowiedz takze dajcie znac co myślcie, każda opinia sie przyda.

#pracbaza #korposwiat #studbaza
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrMattthew: Negocjuj i to raczej twardo
Większość atutów jest po twojej stronie Powiedz ze twoim atutem jest to że znasz już firmę, procesy i realia i że oni znają ciebie a skoro zaproponowali ci to stanowisko to sami maja przekonanie że się nadajesz. Dodaj że wdrożenie kogoś nowego będzie dla nich bardzo uciążliwe, kosztowne i dużo bardziej ryzykowne Powiedz też że ponieważ będziesz mieć nowy większy zakres obowiązków to wręcz oczekujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Myślę zeby ich przetrzymać do czasu az ten gosciu odejdzie i wtedy zaatakować,


@MrMattthew: Przetrzymywanie w niepewności jest trochę metoda małego #!$%@? Może być skuteczne ale sympatii i dobrej pozycji w kolejnych negocjacjach po takich akcjach to raczej nie będziesz miał Lepiej jasno sprawę podstawic wcześniej Za ich stawkę nie ale za tyle co proponujesz ty (minimalnie) to tak i niech oni się określają
@MrMattthew: ja tam nie znam szczegółów twojej korpo ale też miej świadomość, że dużo mniej kosztuje zatrudnienie studenta na umowę zlecenie od zatrudnienia normalnej osoby. Jak robiłem na studiach jako merch na magazynie spożywczym, zarabiałem sporo więcej od normalnych pracowników, między innymi przez ulgi pracodawcy
@Toszeron: Właśnie te koszty utrzymania i ostateczna pensja na ta umowe co mam teraz bylaby podejrzewam większa niz osob, które pracują długo dłużej i na wyzszym stanowisku a niestety chyba nie chcą do tego dopuścić. W koncu kazda decyzja finansowa jest podejmowana przez siedzibę w Holandii a Polski oddział tj. Dyrektor tylko przekazuje i podpisuje sie pod tym co tam zostalo ustalone, sam 0 inicjatyw ;) Dlatego wlasnie wydaje sie to