Wpis z mikrobloga

@Niebadzlosiem: @CheckEngine: @bialy_wilk: Po to przy zakupie jedzie się na stację lub przy droższych autach umawia się do ASO danego producenta by nie robić z siebie mechanika. I tak punktów z tej listy dotyczących podwozia, hamulców czy zawieszenia nie sprawdzicie bez podnośnika/kanału.
Pamiętajcie też, że kupując stare auto używane trzeba się liczyć z usterkami jedynie tylko kwestia jak bardzo są uciążliwe i czy są kosztowne do naprawy.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: 1 wypłatę xD? 5800 to moje 3 xD
No gościu się trochę dziwił.. ale no nie kupie szrotu :P
Wiadomo to auto ma 20+ lat więc nie działa tak - pęknięty zderzak, ciut rdzy na nadkolu i nie działa podgrzewanie lusterek ale to są pierdoły.
Bez sprawdzenia rdzy na prograch/podłodze, silnika, turbiny, zawieszenia, dwumasy, hamulcy, sprzęgła i skrzyni biegów nawet auta za 1000zł nie kupie bo raz że przeglądu nie
  • Odpowiedz
@m0rgi: No w sumie mogłem jechać ale starałem sie sprawdzić co mogłem bez. Wturlałem się mimo śniegu tyle ile mogłem pod auto i sprawdzałem.
Sprężyny - czy jak nacisne to odbija od razu czy się buja.
Drażki czy nie ma luzów na kole
Przejażdzka po mega nierównościach w okolicy czy nic nie stuka
Zbieżnośc - czy kiera jedzie prosto jak się puści na prostej drodze i tak samo przy hamowaniu
Podłoga
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: Dwumasa - tak słyszałem wrzucasz przy małej prędkości 4ke i dodajesz mega gazu jakby była jebnięta będzie hałaś/bicie/telepanie. Jak nie to po prostu powoli się bedzie zbierać :D
Sprzęgło - no jeździsz i testujesz :D
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: No ogólnie to sporo szukałem i wbrew pozorom sensownych passatów jest mało zwłascza w Sedanie a i tak trochę się wkopałem bo kupiłem auto i się okazało że OC nie miało xD Także właściciel poprzedni może mieć ładną karę za prawie rok braku oc xD
  • Odpowiedz