Wpis z mikrobloga

Właśnie zauważyłam że w zasadach savoir-vivre'u mamy się nie bać powiedzieć osobie niewidomej do widzenia XD
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@natashie_097 wolałabym powiedzieć ,,do nasteonego spotkania" ale znając mnie to bym powiedziala ,, do zobaczenia znaczy sie... Heh ja cie zobacze, ty mnie nie hehe... Ten no... Ale zawsze moglo byc gorzej co nie? Przynajmniej masz dwie ręce, przynajmniej nie dwie lewe heh" ()
  • Odpowiedz
  • 551
@natashie_097 widać, że nigdy nie miałaś do czynienia z osobą niewiadomą. Zwrot do widzenia jest formalnym pożegnaniem w języku polskim. Mówi się tak nawet kończąc rozmowę telefoniczną, mimo że się nawet nie widzimy.
  • Odpowiedz
  • 7
@natashie_097 poznałam jakiś czas temu niewidomego i powiedział, że spoko mówić "do widzenia". Jak mu coś chciałam pokazać to mówiłam "zobacz" i mu pozwalam do rąk. :) To jest ok.
  • Odpowiedz
  • 9
@Jakr podawałam* xD super autokorekta
głównie elementy gier planszowych :) bardzo mnie ciekawi szeroko pojętą dostępność, a akurat zajmuje się grami planszowymi. Chciałabym kiedyś zrobić grę dla niewidomych.
  • Odpowiedz
@ataeB: najniższa, czy nie, mówią "do usłyszenia". Jeszcze jak powiem "do widzenia", to ona takim tonem jakby mnie poprawiała odpowiada "do usłyszenia". A z-----i są, bo nie potrafią i tak nigdy nic pomóc, tylko wkręcają niepotrzebne usługi :P
  • Odpowiedz