Wpis z mikrobloga

  • 4
@Dobre_bo_z_Marcepanem a ja się zgodzę z tym memem ponieważ bez sensu wchodzić w wojenki z wierzącymi. Niech wierza w co chcą. Ja nie mam z tym problemu. Nie nawracam ich na brak wiary bo nie mam w tym żadnego interesu. Ale najwidoczniej do tego trzeba dorosnąć ;)
  • Odpowiedz
@bpit22:

Ja nie mam z tym problemu. Nie nawracam ich na brak wiary bo nie mam w tym żadnego interesu.


No może Ty nie masz w tym interesu, ale mają za to osoby homoseksualne, ludzie liczący na in vitro, zwolennicy aborcji nawet takiej w specjalnych okolicznościach, ludzie, którzy nie chcą aby ich pieniądze szły z budżetu państwa na Kościół, ludzie przeciwni indoktrynacji w szkołach itp
  • Odpowiedz
@Gamling: Po co mam się rozpisywać. Brainlety właśnie po to są, żeby ośmieszać oczywiste idiotyzmy bez potrzeby pisania ścian tekstu. A te tagi zawsze dodaję, bo po prostu pasują.
  • Odpowiedz
  • 3
@Dobre_bo_z_Marcepanem osoby homoseksualne żyją wg. wielu religii w grzechu ale tu nie problem jest w tym że religia tego zabrania ale to że ludzie chcą na siłę nawracać. Dokładnie to samo robisz tylko jesteś po drugiej stronie barykady.

problem z aborcja -> takich macie polityków jakich wybrał ogół obywateli

Wszystkie partie polityczne wchodzą w układ z kościołem więc tutaj niestety nigdy nie będzie dobrze. Wiem że jeżeli mniej ludzi będzie wierzyło to
  • Odpowiedz
Oczywiście, że należy krytykować organizacje religijne. Pewne normy i wartości z czasem mogą stawać się przestarzałe, dlatego właśnie warto dopasowywać ich system do postępującego świata. Krytyka jest pewną próbą wymuszenia na danej organizacji zmiany tych norm i wartości. Chciałbym jedynie wspomnieć, że czasami ,,krytyka" ateistów wobec Kościoła Katolickiego sprowadza się do ,,zacofani katole". Zamiast wypunktować i odpowiednio argumentować, rzucają tylko jakimiś marnymi kwestiami. Oczywiście, jest dużo ateistów, którzy w sposób merytoryczny krytykują
  • Odpowiedz